IX EDYCJA RADOM FASHION SHOW JUŻ ZA NAMI!!!

Radom po raz kolejny stał się stolicą mody, a to za sprawą odbywającego się 27 sierpnia w piątek Radom Fashion Show 2021

Radom Fashion Show to konkurs dla młodych i zdolnych projektantów. Idea konkursu od lat jest ta sama – chodzi o promocję młodych talentów polskiej mody, o to, aby dać im szansę zawodowego startu.

W tym roku konkurs odbył się w formie online. Jury w składzie: Beata Drozdowska, Joanna Szymańska, Hanna Wojdała – Markowska, Lidia Przybylska, Dorota Sak, Zofia de Ines i Wojciech Bokłago de Bof, oceniało 22 nadesłane kolekcje. Wybór nie należał do łatwych, ponieważ nadesłano bardzo dużo dobrych projektów.

W tym roku przyznano dwie pierwsze równorzędne nagrody. Zdobyły je: Anna Nowak-Curyło za kolekcję „Under Pressure” i Ewelina Szymańska za kolekcję „Wanderer”.

Zwycięska kolekcja zatytułowana „Under Pressure” Anny Nowak-Curyło nawiązuje do największego grzechu współczesnej cywilizacji – życia pod nieustanną presją. Złożone warstwowe projekty, monumentalna sylwetka, kieszenie i aplikacje to wszystko redefiniuje wizerunek nowoczesnego mężczyzny. Anna Nowak- Curyło to Absolwentka SAPU oraz laureatka głównej nagrody Cracow Fashion Awards 2019; stypendium modowe w Shanghaju na Dounghua University 2019; nagroda podczas Virus Fashion Litwa; pokaz kolekcji dyplomowej na Vacouwer Fashion Week 2019; nagroda podczas Off Fashion.

Z kolei druga nagrodzona kolekcja Eweliny Szymańskiej „Wanderer” jest inspirowana podróżą Eweliny do Maroka, którą odbyła przed pandemią. To miejsce zachwyciło ją do tego stopnia, że stworzyła cudowną, kobiecą kolekcję.

„To właśnie do tych wspomnień wracałam najczęściej, kiedy nie można było wyjeżdżać” mówi projektantka Ewelina Szymańska. 

Do jej stworzenia użyła wyłącznie tkanin certyfikowanych i z recyklingu. Ewelina Szymańska jest tegoroczną absolwentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Ukończyła także zawodowy kurs krawiecki w Polskim Instytucie Mody. Zwyciężczyni drugiej edycji Pro-Ekologicznego konkursu dla projektantów odzieży „Responsible Fashion Awards 2020”.

Laureatki otrzymały po 4 tys. zł. Dodatkową nagrodą będzie specjalna sesja zdjęciowa do magazynu poświęconemu modzie polskiej „Moda w Polsce”.

W tym roku przyznano po praz pierwszy nagrodę publiczności. W dniach od 11 do 18 sierpnia odbyło się internetowe głosowanie. Ogółem oddano 22 475 głosów. Kolekcja, która wygrała zdobyła prawie 10 tys. głosów. I otrzymała ją: Angelika Ożdżyńska za kolekcję „Lamfei”. Dwa lata temu Angelika radomskim pokazie zdobyła wyróżnienie. Kolekcja „LAMFEI” Urok – tajemnica – blask. Kolekcja jest ukłonem w stronę kobiecego piękna. Zaproszenie do świata subtelności i tajemnicy kobiecego umysłu. Połączenie naturalnych materiałów, nietuzinkowych struktur z elementami blasku. Ręcznie wyszywane elementy oraz delikatne naturalne strusie pióra – symbolizujące ulotność czasu. Kolekcja wzbogacona autorskimi dodatkami. Zachowana w kolorystyce bieli i szarości. Tworzona w duchu piękna i estetyki. Zabłyśnij z Lamfei!

Kilka słów o projektantce:

Absolwentka Szkoły Artystycznej Projektowania Ubioru w Krakowie. Młoda projektantka tworząca ekskluzywne limitowane kolekcje z pasji i doświadczenia. Laureatka Cracow Fashion Awards 2019. Uhonorowana wyróżnieniem New Talent Award Fashion Post przez Fashionpost.pl. Finalistka Radom Fashion Show 2019 oraz Wow Fashion Award 2020. Liczne publikacje w magazynachoraz teledyskach m.in. Natalii Shroeder. Publikacje telewizyjne Top Model Polska TVN. Projekty docenione przez Voque Italia., a także ukazane na okładkach magazynów m.in. Lounge Magazine. Nagrodzona również za granicą zostając finalistką Gamma Young Artist Competition w Paryżu oraz laureatką 2 miejsca Ibeff White Fashion Week w Sankt Petersburgu.

” Życzymy dalszego rozwoju i tego, żeby Radom był rzeczywiście taką trampoliną, która wybije panie na światowe wybiegi” – mówiła w trakcie wręczania nagród Beata Drozdowska, przewodnicząca jury.

Podczas Radom Fashion Show nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Odbył się pokaz specjalny radomskiej projektantki Sylwi Macioły „ SJOFNE”. To ukłon w stronę kobiet ceniących m.in. wygodę.

Z kolei czas gościom pokazu umilił występ Mateusza Ziółko z zespołem. Galę finałową poprowadził po raz kolejny Mateusz Szymkowiak, opieka nad backstage’m i choreografia do pokazów ułożyłam we własnej osobie- Emilia Wróbel Fashion& Style, make-up Sylwia Wrochna i Ilona Niewiadomska.

Patronat medialny nad wydarzeniem

BACKSTAGE