10-LECIE FUNDACJI STARTSMART ALICJI WĘGORZEWSKIEJ I 5-TA JUBILEUSZOWA GALA BITWA TENORÓW NA RÓŻE

10-LECIE FUNDACJI STARTSMART ALICJI WĘGORZEWSKIEJ I 5-TA JUBILEUSZOWA GALA BITWA TENORÓW NA RÓŻE

Fundacja „StartSmart” i Telewizja Polska S.A.  3o listopada o godzinie 20.00  w Studiu Koncertowym Polskiego Radia  im. W. Lutosławkiego w Warszawie  zaprosiła już na V jubileuszową galę „Bitwa Tenorów na róże”

Bitwa tenorów na róże to koleżeńska rywalizacja 4 znakomitych Tenorów, którzy walczą o sympatię publiczności i platynową różę. Bitwa tenorów na róże to popis talentu i wybitnych umiejętności artystów muzyki operowej i operetkowej. Śpiewacy walczyli  o tytuł najlepszego tenora, a inspiracją był dla nich Jan Kiepura.

Rywalizowali między sobą: Tomasz Kuk, Emil Ławecki, Wojciech Sokolnicki i Tomasz Tracz.

Solo i w duetach z tenorami usłyszeliśmy w ariach Kamilę Cholewińską- Lendzion, Marię Domżał, Joannę Moskowicz oraz Alicję Węgorzewską.  Na skrzypcach zagrali Vadim Brodski i Bogdan Kierejsza a to wszystko pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego Orkiestry Filharmoników.

Galę poprowadziła z dużą dawką humoru Alicja Węgorzewska wraz z Tomaszem Tylickim.

KILKA SŁÓW NA TEMAT FUNDACJI

„Fundacja „StartSmart” w swej działalności obejmuje kulturę, naukę, oświatę, wychowanie i pomoc potrzebującym. Krzewi wiedzę o sztuce, rozwoju i upowszechnia kulturę, współpracuje z instytucjami i organizacjami krajowymi, a także zagranicznymi w zakresie edukacji artystycznej i oświatowej. W swojej działalności prowadzi działania na rzecz dzieci. młodzieży, seniorów, osób wykluczonych społecznie, chcących powrócić na rynek pracy oraz prowadzi działania na rzecz wsparcia innych instytucji i fundacji”- materiały prasowe

Link do Fundacji Fundacja StartSmart

Transmisja w Telewizji Polskiej odbędzie się 15 grudnia o godzinie 20.05 w TV2, na którą serdecznie zapraszam. Podczas transmisji zobaczycie, który z Panów wygrał, ja już wiem, ale na razie nie powiem 😉

Fot: Łukasz Kostrzewski- Telewizja ATV spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie