Ponadczasowa klasyka, czyli biała koszula i czarne spodnie

Kolor czarny i biały to podstawowe barwy klasyki w modzie. Siłą tego połączenia jest ogromna uniwersalność i silny kontrast, który potrafi zamaskować wiele mankamentów sylwetki i wyrównać jej proporcje.

PORADY STYLISTKI

Bieli zawsze szukam łamanej, tzn. perłowej lub kremowej, ten odcień białego najlepiej współgra z moją karnacją. Czarny w ciągu dnia odpada, no chyba, że zakładam go na dolną partię sylwetki. Ubierając się w te kolory muszę zawsze pamiętać o odpowiednim makijażu, aby był wyrazisty i mocniejszy. Nie mam natomiast problemu z tymi barwami jeśli chodzi o wieczorowe wyjścia, noc sprzyja i wręcz krzyczy „ubierz mnie w te kolory” ????

Z analizy kolorystycznej wynika, że w czystym kolorze białym i czarnym będzie najpiękniej prezentowała się Pani Zima. Pozostałe pory roku muszą szukać białego ale z domieszką innej barwy. Czarny w ciągu dnia powinnam zastąpić kolorem granatowym, brązowym lub grafitowym.

KOSZULA Z DUŻYM KOŁNIERZYM- STYL ROMANTYCZNY

Myślę, że nie tylko ja, ale i większość kobiet nie wyobraża sobie aby w garderobie nie było białej koszuli. To podstawa każdej szafy jak i klasycznej stylizacji. Koszulę możemy założyć praktycznie wszędzie i do wszystkiego. Idealnie sprawdzi się na spo­tka­niu bi­zne­so­wym, w biurze lub też w wer­sji codziennej, np: do je­an­sów i spor­to­wych bu­tów. Od zeszłego roku kró­lu­ją zdobione i duże koł­nie­rzy­ki, które na siebie zwracają uwa­gę. W zeszłym i tym roku nie ma mo­wy o prze­sa­dze­niu z je­go wiel­ko­ścią. Kołnierzyki mogą się­gać aż do pier­si! Bardzo mod­ne są kla­sycz­ne za­pię­cia pod szy­ję, ale również te więk­sze de­kol­ty w kształ­cie li­te­ry V, sztyw­ne koł­nie­rzy­ki w szpic oraz te mięk­ko za­okrą­glo­ne z do­szy­tą fal­ban­ką lub ko­ron­ką. Ten rodzaj kołnierzyka jest bardzo osadzony w trendach 2021.

STYLIZACJA

Kremową koszulę z dużym kołnierzykiem zestawiłam z klasycznymi czarnymi eleganckimi spodniami. Do spodni dobrałam czarne klasyczne szpilki. Długi płaszcz to połączenie czarnego i białego w drobną krateczkę. Dodatki to biała torebka, jej fason jest bardzo modny od zeszłego roku, czarne okulary oraz duże kolczyki o kształcie gwiazd.

Podaję Wam przykład innej mojej stylizacji, tym razem z dopinanym białym kołnierzykiem. Mogę go założyć do różnych bluzek, swetrów i sukienek. Stylizację znajdziecie pod linkiem: http://fashionstyle.blog/2020/09/21/duze-kolnierzyki-romantyczny-trend/

Autor tekstu Fashion& Style Emilia Wróbel

Fot. Wojtek