ŻÓŁTY- KOLOR ROKU 2021

Instytut Pantone okrzyknął kolor żółty i szary kolorem roku 2021.

W szarościach rzadko mnie zobaczycie, co innego jeśli chodzi o barwę żółtą. Ten kolor często gości w moich stylizacjach, jest dla mnie bardzo twarzowy, wywodzi się on z mojej analizy kolorystycznej. Przy okazji chcę powiedzieć, że bardzo go lubię.

Na temat barw, które będą dominować w tym roku pisałam tutaj: http://fashionstyle.blog/2021/01/14/ultimate-grey-i-illuminating-yellow-kolory-roku-2021/

ZNACZENIE KOLORU

Kolor ten dla większość ludzi ma znaczenie pozytywne. Barwa ta najczęściej kojarzy się ze słońcem, piaskiem, wakacjami oraz z malutkim wielkanocnym kurczątkiem.  Kolor ten przywołuje wiele pozytywnych emocji: radość, śmiech, zabawa, optymizm czy wypoczynek. Może on również kojarzyć się z dobrymi wspomnieniami. Żółty to kolor który stymuluje, czyli pobudza. Jest kolorem osób pewnych siebie. Poprawia nastrój oraz poczucie własnej wartości. Oprócz tego stymuluje pracę mózgu i poprawia zdolność zapamiętywania. 

Podstawowy, czysty żółty ma wiele wiele odcieni. Najpopularniejsze i najbardziej znane to m.in. cytrynowy, kanarkowy, waniliowy, pastelowy, bananowy, słoneczny oraz złoty.

INSPIRACJA, STYLIZACJA

Kolor żółty połączyłam w stylizacji z kremem, beżem i fioletem. Zimową porą lubię nosić golfy, ponieważ jest mi ciepło. Z tego właśnie powodu pod żółty sweter z dekoltem założyłam ciepły fioletowy golf. By strój był bardziej jednolity, do żółtego sweterka dobrałam w tym samym kolorze krótką spódnicę. Aby moja sylwetka wyglądała na smukłą i wyższą, dobrałam zamszowe kozaki w kolorze beżu i kremowe futerko. Dopełnieniem stylizacji jest torebka również w fioletowym odcieniu komponująca się z golfem.

Autor tekstu Fashion& Style Emilia Wróbel

Fot: Wojtek