DŁUGA SUKIENKA W KWIATY

Nie każda z nas lubi mini i nie każda chce pokazać swoje nogi.

Powodów kiedy nie chcemy pokazać nóg może kilka. Możemy mieć cellulit, blizny, żylaki, rozszerzone naczynia krwionośne, siniaki lub zwyczajnie po prostu nie ogoliłyśmy sobie nóg;). Idealnym zatem rozwiązaniem jest maksi, czyli długa sukienka lub spódnica, są one szalenie modne, bardzo kobiece i eleganckie.

PORADY STYLISTKI

Długą sukienkę mogą nosić również Panie o niskim wzroście. Aby długa sukienka nas nie skróciła powinnyśmy zakładać botki lub szpilki w cielistym kolorze lub buty w kolorze spódnicy, sukienki czy spodni. Świetnie do tego typu stylizacji będę również prezentowały się buty na platformie oraz koturnie.

STYLIZACJA

Uwielbiam krótkie sukienki, ale dzisiaj inna moja odsłona, czyli maksi sukienka w liściasty wzór z paskiem, który podkreśla talię. Do całości dobrałam botki w cielistym kolorze, dzięki temu dodałam sobie kilka centymetrów wzrostu. Jako dodatki do złote kolczyki o kształcie dużego liścia oraz zielona nieduża torebka, którą włożyłam do siatki. „Torba siatka” gości w modzie już kilka sezonów. Na początku nie bardzo mi się podobała i nie chciałam ślepo podążać za modą. Teraz gdy już przeżyła modowy bum, zaczął podobać mi się ten rodzaj „torbo- siatki”. Hitem była ona w latach 60 i 70 ubiegłego stulecia. Ostatnim elementem stylizacji jest letnia żółta kurtka oraz brązowe okulary, które chronią moje oczy przed promieniami słońca.

„Torbo-siatkę” pamiętamy z „Czterdziestolatka” , „Wojny domowej” czy z kultowej komedii z 1973 roku „Poszukiwany, poszukiwana” Stanisława Barei. W tym ostatnim możemy przekonać się, że niezbyt nadaje się ona do przewożenia większych ciężarów na rowerze… Zwłaszcza cukru! 😉

Kadr z filmu Stanisława Barei „Poszukiwany, poszukiwana” (1973) Marysia , która wiezie cukier w siatce.

Autor tekstu Fashion& Style Emilia Wróbel

Fot. Wojtek