FIOLET W MODZIE I W PRZYRODZIE

Fiolet rządzi w modzie od kilku sezonów.

Ze względu na porę roku zmienia się tylko jego odcień. Wiosną i jesienią mamy kolor fioletowy w ciepłych barwach, natomiast latem i zimą w chłodnej lub inaczej mówiąc w zimnej tonacji.

PORADY STYLISTKI

Fiolet musimy bardzo ostrożnie dopierać, ponieważ nie każdej z nas będzie dobrze w tej barwie. Zadacie pytanie dlaczego? Ponieważ kolor ten noszony bardzo blisko twarzy może spowodować, że nasza cera będzie wyglądała na zmęczoną i chorą, nasze rozszerzone naczynia krwionośne na policzkach lub nosie będą bardzie widoczne, a nasze usta i sińce pod oczami zrobią się bardziej widoczne. Musimy pamiętać wtedy o odpowiednim makijażu, aby w miarę możliwości zakamuflować te drobne niedoskonałości. Po zrobieniu odpowiedniego wizażu możemy sobie pozwolić na ten ciężki w doborze ale piękny z natury kolor. Nie ma problemu jeśli nosimy go na dolnej partii sylwetki, dlatego jeśli nam się podoba nie musimy z niego rezygnować. Możemy zainwestować w spódnicę, spodnie oraz dodatki czyli buty i torebkę.

MOJA STYLIZACJA

W fioletową sukienkę w małe groszki ubrałam się na uroczystość rodziną, na chrzest. Do całości stylizacji dobrałam wysokie buty na koturnie, czerwoną torebkę oraz okulary. Zdjęcia były robione w pięknej polnej scenerii. Całe połacie pól obsiane są rośliną o nazwie FACELIA, widok niesamowity. 🙂 Nie mogłam sobie odmówić tych zdjęć, tym bardziej , że tak fajnie w komponowałam się z odcieniem sukienki w naturę.

Autor tekstu Fashion& Style Emilia Wróbel

Fot. Wojtek