SZKOLENIA W KLUBIE SENIORA W SKARYSZEWIE I W MAKOWCU

Od połowy maja do końca lipca prowadzę szkolenia w Klubie Seniora w Skaryszewie i w Makowcu pod przewrotną nazwą „Jak się nie ubierać” 😉

W klubie Seniora są panie i panowie i muszę przyznać, że prowadzenia warsztatów z nimi sprawia mi wiele radości i bardzo dużo satysfakcji. Są to osoby, które chcą się uczyć, zgłębiać wiedzę z wielu kierunków ale przede wszystkim chcą miło spędzić czas. Pozytywna energia i śmiech, takie emocje nam towarzyszą podczas szkoleń. Oprócz moich warsztatów z mody klubowicze uczą się gotować, malować, śpiewać, robić piękne kwiaty z bibuły oraz haftować.

Na moich zajęciach zagłębiliśmy już wiedzę na temat analizy sylwetki, czyli dowiedzieli się uczestnicy jakie figury damskie i męskie występują w modzie. Co można zrobić, aby ubiorem zatuszować drobne mankamenty figury, rozmawialiśmy na temat styli w modzie oraz zagłębiliśmy wiedzę na temat historii mody. Oprócz tego już mieliśmy zajęcia z analizy kolorystycznej, były ramy i chusty. Seniorzy dowiedzieli się jakie kolory dodają energii oraz które podkreślają naturalne zewnętrze piękno oraz których barw unikać, by ich cera nie wyglądała na zmęczoną i chorą. Na zajęciach praktycznych seniorzy wycinali i wyklejali 😉 Mieli zadanie aby znaleźć i wyciąć z kolorowych magazynów modowych wcześniej omówione style (klasyczny, romantyczny, sportowy, rockowy, eklektyczny, safari, boho, folk i sceniczny) w modzie oraz tak je dobrać do figury, by zachować zasady ubierania określonej sylwetki (klepsydra, jabłko, gruszka, odwrócony trójkąt oraz prostokąt). Moi cudowni seniorzy dowiedzieli się jak wygląda praca przy pokazach mody oraz omówiliśmy tzw. „triki stylistów”. Na cotygodniowych modowych spotkaniach będziemy jeszcze mieć zajęcia nauki wiązania apaszek i chust, zajęcia z fotografii oraz robienie biżuterii oraz fascynatorów.

Autor tekstu oraz zdjęć Fashion& Style Emilia Wróbel