MUGLER DLA SIECIÓWKI H&M

We wtorek 09.05.2023 w Warszawie odbyła się długo wyczekiwana premiera kolekcji domu mody Mugler dla sieciówki H&M.

Kolekcja Mugler i H&M stworzona została z myślą o fanach francuskiego domu mody. Za ostatecznym wyglądem kolekcji stoi Casey Cadwallader, który od pięciu lat pełni stanowisko dyrektora kreatywnego.

Na wydarzeniu pojawiło się wiele znanych osobistości ze świata mody oraz show-biznesu. 11 maja kolekcja została dopuszczona do regularnej sprzedaży na stronie internetowej sklepu oraz w wybranych, salonach stacjonarnych.

Style odzieży damskiej obejmują charakterystyczne dla Muglera oversize’owe ramiona z wciętą talią modelującą sylwetkę. Nowoczesne wyrażenie kodów domowych, spiralne wieloszwowe szwy przewijają się przez całą kolekcję w postaci workowatych dżinsów, dżinsów typu stringi z nylonu i denimu oraz kurtek. Skórzanym trenczom i kurtkom z wydłużoną chustą, mocnemu krojowi towarzyszą prześwitujące obcisłe kombinezony, legginsy, body z wycięciami, sukienki z dekadenckimi zdobieniami- źródło https://about.hm.com/news/general-news-2023/presenting-the-full-mugler-h-m-collection–celebrating-the-house.html

„Ta kolekcja to przełomowy moment dla domu Mugler – szansa dla nas na świętowanie naszej historii i dzieł, za które jesteśmy dziś ukochani. 
Współpraca obejmuje wiele naszych projektów, od kombinezonów i obcisłych sukienek po krawiectwo, dżinsy i piękną, odważną biżuterię i akcesoria”.


Casey Cadwallader, dyrektor kreatywny, Mugler – źródło HM

Kolekcja Mugler x H&M stanowi przedłużenie gigantycznego dorobku Thierry’ego Muglera. Projektant zmarł nagle 23 stycznia 2022 roku. Jak wspomina Casey Cadwallader, od 2018 roku dyrektor kreatywny francuskiego domu mody, Mugler był podekscytowany wizją współpracy ze szwedzkim gigantem odzieżowym. – To on pierwszy dał nam zielone światło – mówi. Mugler zdążył też uczestniczyć w początkowych pracach nad kolekcją. Gdy niespodziewanie odszedł, odpowiedzialność za linię odzieży i akcesoriów spadła w stu procentach na Cadwalladera- źródło Vogue.pl

Na wydarzeniu pojawiło się wiele gwiazd i znanych celebrytów w kreacjach z kolekcji.

9 maja 2023 , fot. Jacek Kurnikowski, Mieszko Piętka/AKPA/BEZPŁATNE MATERIAŁY PRASOWE