FIOLET I ZIELEŃ- DWA BARDZO MODNE KOLORY W WIOSENNEJ STYLIZACJI

Kolor fioletowy jest piękny i jednocześnie trudny w modowych stylizacjach. Często się zastanawiamy z jakimi innymi barwami można go zestawić.

Oto jedna z propozycji. Fiolet w połączeniu z zielenią.

PORADY STYLISTKI

Źle dobrany odcień do naszej karnacji więcej narobi szkód niż dobrego. Sprawdzamy przede wszystkim, jak kolor fioletowy współgra z naszą karnacją i dobieramy fiolet w ciepłym lub chłodnym odcieniu. W chłodnej kolorystyce fioletu ( kolor podstawowy z domieszką niebieskiego i białego) będą pięknie się prezentowały pani LATO i ZIMA. Ciepły kolor fioletowego (barwa podstawowa z domieszką czerwonego i żółtego) to kolory pani JESIENI i WIOSNY. Źle dobrany odcień do naszej karnacji może spowodować, że bardziej uwidocznią się sińce pod oczami lub rozszerzone naczynia krwionośne. W takim przypadku dobrze jest zainwestować w mocno kryjący fluid, jeśli uprzemy się na ten właśnie odcień fioletu.

W przypadku koloru zielonego obowiązuje taka sama zasada. Warto znać te zasady stylistek, ponieważ dzięki nim naprawdę dobrze będziemy się prezentować w naszych stylizacjach.

MOJA STYLIZACJA

Lubię tworzyć stylizacje na zasadzie kontrastów, wiem, że kolory przykuwają wzrok, jest kolorowo i na pewno nie nudno. Wiem też, że jednym się podoba, drugim nie koniecznie, ponieważ w stylizacjach lubią spokój i harmonię. Ja lubię energię i odwagę w tym, co w danym momencie tworzę.

W mojej stylizacji mogę fajnie się prezentować na randce, wieczornym spotkaniu w przyjaciółmi na dyskotece, a gdy zmienię buty na sportowe, mogę oczywiście wybrać się na spacer.

Fioletową ołówkową spódnicę z eco skóry połączyłam z za dużą marynarą. Do fioletu dobrałam zielony top oraz torebkę. Buty w kolorze naturalnym, czyli w kolorze nude.

Autor tekstu Fashion & Style Emilia Wróbel

Fot. Wojtek