27-28.05.2023 RADOMSKIE DNI GODNOŚCI

Organizatorem Radomskich Dni Godności w Radomiu jest Stowarzyszenie RAZEM, prezesem jest Dagmara Janas.

Jego celem jest promocja i edukacja osób niepełnosprawnych, podnoszenie ich świadomości oraz aktywizacja społeczna.

Radomskie Dni Godności są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, ich rodziny i przyjaciół oraz dla osób, które chcą wspierać i pomagać. To już V Festiwal Twórczości Osób Z Niepełnosprawnością „Tacy Sami”, który odbył się na radomskim Rynku.

Jest to coroczna impreza połączona z festiwalem dla osób niepełnosprawnych. Podczas tego wydarzenia różne Stowarzyszenia działające na terenie Radomia, ale nie tylko, bo jest to festiwal ogólnokrajowy, mogę się zaprezentować występując na scenie. Osoby niepełnosprawne przedstawiają inscenizacje teatralne, muzyczne, taneczne oraz prezentowana była wystawa prac biorących udział w kategorii rękodzieło. Na koniec festiwalu zostały wręczone dyplomy i nagrody.

W czasie trwania festiwalu odbyły się koncerty muzyczne, usłyszeliśmy między innymi Norbiego, Pawła Binkiewicza Bibę, Maję Hyży, Yana Majewskiego, Alicetea.

Dodatkową atrakcją były pokazy mody radomskich projektantów i butików. Czynny udział wzięli podopieczni Stowarzyszeń współpracujących ze Stowarzyszeniem RAZEM. W tym roku na scenie zobaczyliśmy między innymi markę Mała Mi, Bosso, BezAle Sandry Skrzypczak i Izabeli Kossowskiej, Larin Iriny Małek , Boca Zbigniewa Adamczyka, GUGA Moniki Gomuły oraz butik Boca Lupo Marzeny Mnich. W pokazach mody obok podopiecznych zaprezentowały się gościnnie uczestnicy programu „Down the Road” Agnieszka Kociołek, Aleksandra Mandryga oraz Dominika Kasińska.

Zdjęcia pochodzą ze strony Stowarzyszenie Razem Radom: https://www.facebook.com/StowarzyszenieRazemRadom

Zaproszenie gościnnie również przyjęła Anna Kozłowska finalistka Miss Polski 2019

Ambasadorami Radomskich Dni Godności w tym roku byli: Paweł Binkiewicz Biba oraz Katarzyna Pakosińska

Wydarzenie poprowadzili Wojtek Szymański z Radio Eska oraz Paweł Binkiewicz

JURY FESTIWALU

II dnia wydarzenia, w niedzielę natomiast odbył się rodzinny piknik nad zalewem na Borkach. Impreza sportowa dla osób z niepełnosprawnościami.

Fot. Stowarzyszenie Razem Radom

POKAZY MODY

Pokaz marki BezAle Sandra Skrzypczak i Izabela Kossowska
Radomski butik Boca Lupo Marzeny Mnich
Marka LARIN Iriny Małek
Marka BOCA Zbigniewa Adamczyka
Marka GUGA Moniki Gomuła

Autor tekstu i filmy Fashion & Style Emilia Wróbel

MOJA GALERIA

Fot: Ja i przyjaciele 🙂