VANS I WP LAVORI IN CORSO SIĘGAJĄ GŁĘBOKO DO ARCHIWÓW W CELU NAWIĄZANIA NOWEJ WSPÓŁPRACY

Ponad 40-letnia współpraca między Vans a kultowym włoskim dystrybutorem została uczczona tą historyczną kolekcją, inspirowaną subkulturą „Paninari” pochodzącą z Mediolanu

Stabio, Szwajcaria (6 czerwca) – Vans z dumą łączy siły z jednym ze swoich najważniejszych europejskich partnerów, WP Lavori in Corso, tworząc pierwszą kolekcję od stóp do głów, która celebruje wieloletnią historię dwóch kultowych marek.

Założona w Bolonii we Włoszech w 1982 roku firma WP Lavori in Corso jest pomysłem Giuseppe Calori i jego córki Cristiny. Firma WP Lavori in Corso została doceniona za wprowadzenie dystrybucji wielu marek do Włoch – Vans był jedną z pierwszych – położyła podwaliny pod firmy takie jak Barbour, Baracuta, BD Baggies i Spiewak, które stały się prawdziwymi ponadczasowymi ikonami. Z biegiem lat stali się kluczowym graczem w imporcie funkcjonalnej, autentycznej mody zagranicznej o doskonałej jakości i wysokich standardach technologicznych.

Z bardzo podobnymi korzeniami rodzinnej firmy, relacje Vans i WP naturalnie rozkwitły na przestrzeni lat. Kiedy zespół projektantów Vans zaczął przekopywać się przez obszerne archiwum WP w Bolonii, znalazł nie tylko archiwum produktów, które sprawiłoby, że nawet najbardziej zagorzały kolekcjoner Vans pękłby z zazdrości, ale także imponującą kolekcję oryginalnych dokumentów z lat 80. i 90., w tym próbki tkanin ekskluzywnych wzorów WP, niesamowite reklamy i faksy otrzymane przez Cristinę Calori bezpośrednio od Steve’a i Paula Van Dorenów.

To właśnie te patchworkowe, bandanowe próbki tkanin Vans x WP zainspirowały tę kolekcję. Model Authentic, jedna z najbardziej kultowych sylwetek w katalogu Vans, został przyjęty przez „Paninari” – subkulturę włoskich hipsterów z lat 80-tych, których styl był napędzany kulturą amerykańską.

Kolekcja obuwia obejmuje trzy wersje kolorystyczne modelu Authentic – czerwoną, granatową i czarną – z patchworkowym nadrukiem bandany, materiałem wykonanym przez Vans wyłącznie dla WP w latach 80. Niestandardowe pudełko na buty inspirowane oryginalnym, personalizowanym pudełkiem dla WP x Vans uzupełnia nostalgiczną kolekcję obuwia.

Jeśli chodzi o odzież, kochający denim, krzykliwy „Paninari” mocno zainspirował kolekcję Vans x WP. Gwiazdami są kurtka Loose Fit Jean Jacket i spodnie Loose Fit 5 Pocket Jean – denim o gramaturze premium i wysokiej jakości spraniu z markowymi wykończeniami i guzikami z logo, inspirowanymi detalami znalezionymi w archiwach WP. Nadruk bandany można również znaleźć na odzieży, z cyfrowo nadrukowaną podszewką bandany na kurtce i podszewką kieszeni na dżinsach. Kurtka zawiera również miniaturowy haftowany model Vans Era na prawej kieszeni na piersi – kolejny ukłon w stronę archiwalnej kurtki dżinsowej znalezionej w Bolonii.

Kolekcję uzupełniają cztery t-shirty, w tym jeden ekskluzywny styl WP. Wszystkie mają niestandardowy krój Vault i wykorzystują nadruki atramentowe na bazie wody w stylu vintage, trzy style mają grafikę „Vans Caly Breed”, inspirowaną oryginalnym logo wydanym w latach 90. i nigdy nie wznowionym aż do teraz. Ekskluzywny model WP ma nadrukowane na bandanie logo Vans wykonane wyłącznie dla WP w latach 80.

Kolekcja Vans x WP Lavori in Corso będzie dostępna na całym świecie od 9 czerwca za pośrednictwem Vans.eu, WPstore.it i wybranych sklepów detalicznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie vans.eu

Informacje o Vans

Vans®, marka VF Corporation (NYSE: VFC), oferuje oryginalne obuwie, odzież i akcesoria stworzone z myślą o sportach akcji. Oryginalne kolekcje Vans® są dostępne w ponad 97 krajach za pośrednictwem sieci spółek zależnych, dystrybutorów oraz międzynarodowych oddziałów. Vans® ma ponad 2 tys. punktów sprzedaży detalicznej na całym świecie, obejmujących własne sklepy oraz punkty działające na podstawie franczyzy i współpracy partnerskiej. Vans® wspiera twórczą ekspresję w kulturze młodzieżowej poprzez sport, sztukę, muzykę i kulturę miejską. Marka zapewnia innowacyjne platformy takie jak Vans Checkerboard Day, Vans Park Series, Vans Triple Crown of Surfing®, Vans Custom Culture oraz międzynarodowe centrum kultury i muzyki Vans: House of Vans.

O WP

W.P. Lavori in Corso, założona w 1982 roku przez Cristinę Calori, jest międzynarodową grupą historycznych i autentycznych marek. Misją W.P. zawsze było badanie, dystrybucja i licencjonowanie najlepszych oryginalnych marek z całego świata, zapewniając ich optymalne pozycjonowanie. Portfolio WP obejmuje następujące marki: Barbour (dystrybucja we Włoszech), Baracuta (własność WP), Blundstone (dystrybucja we Włoszech, Szwajcarii, Hiszpanii), B.D. Baggies (własność WP) oraz Avon Celli (licencja i dystrybucja na całym świecie). Nawet dziś WP kontynuuje badania i rozwój historycznych marek, pozostając wierna swojemu kodowi genetycznemu i kryteriom, które kierowały jej początkowymi badaniami, kształtując w ten sposób nowe pomysły na przyszłość mody. Sieć sprzedaży W.P. Lavori in Corso obejmuje 7 sklepów Barbour, 1 sklep Baracuta i 3 sklepy WP.

Vans, “Off the Wall” Since ’66

vans.eu , youtube.com/vans, facebook.com/vans, instagram.com/vans_europe, twitter.com/vans

Follow Vans on Spotify Here!

Materiały prasowe