EWA JAKUBIEC ZOSTAŁA NOWĄ MISS POLONIA 2023

44.edycję najstarszego konkursu piękności w Polsce – Miss Polonia wygrała Ewa Jakubiec! 30 czerwca w Centrum Kongresowym „Gerlach” w Nosalowy Dwór Resort & Spa Zakopane, odbyła się gala finałowa Miss Polonia 2023, transmitowana przez TVP2 i TVP Polonia.

TROCHĘ HISTORII

Konkurs Miss Polonia to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie mody i piękności w Polsce. Jego historia sięga aż1929 roku, kiedy to po raz pierwszy wybrano najpiękniejszą Polkę. Nazwę konkursu wymyślił Tadeusz Boy- Żeleński. Od tego czasu konkurs przeszedł wiele zmian, ale zawsze pozostaje wierny swojemu głównemu celowi – celebrowaniu piękna, inteligencji i talentu polskich kobiet.

Pierwszy konkurs Miss Polonia odbył się w1929 roku i zwyciężyła w nim Zofia Batycka. W latach30. XX wieku konkurs zyskał na popularności, ale z powodu wybuchu II wojny światowej został zawieszony. Powrócił dopiero w1957 roku i od tego czasu odbywa się regularnie.

Wśród finalistek konkursu Miss Polonia znajdują się kobiety, które zasłynęły nie tylko swoim pięknem, ale także talentem, inteligencją i zaangażowaniem społecznym. Niektóre z nich to:

– Aneta Kręglicka: Zwyciężczyni konkursu Miss Polonia1989, która jako pierwsza Polka zdobyła tytuł Miss World

– Joanna Gapinska: Miss Polonia1998, która po konkursie z sukcesem rozwijała karierę w modelingu

– Marcelina Zawadzka: Miss Polonia 2011, znana z prowadzenia programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” w Polsacie oraz gospodyni „Pytanie na śniadanie”

– Kaja Klimkiewicz: Miss Polonia 2020, która jest zaangażowana w działalność charytatywną

– Karolina Bielawska zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety świata i tym samym powtórzyła sukces Anety Kręglickiej z 1989 roku, czekaliśmy aż 33 lata na powtórzenie sukcesu

MISS POLONIA 2023

JURY KONKURSU

W wielkim finale wzięło udział 19 kandydatek wyłonionych w konkursach regionalnych, a ich urodę, wdzięk i osobowość oceniało jury, w którym znaleźli się: Karolina Bielawska – Miss World, Sandra Kubicka, Aleksander Baron Miliwiw, Harry Jefferson, Daniel Borzewski oraz laureatki poprzednich edycji Miss Polonia – Joanna Michalska (1990), Agata Biernat (2017), Milena Sadowska (2018) i Natalia Gryglewska (2021).

Pretendentki do tytułu najpiękniejszej Polki zaprezentowały się w pokazach mody ślubnej, wieczorowej, sportowej, casualowej i kostiumach kąpielowych, takich marek jak: kolekcji Monnari – Partnera Głównego Konkursu Miss Polonia 2023, sukni koktajlowych Andżeliki Chruścińskiej, sukniach ślubnych Atelier Łukasz Przychodzeń, sukniach wieczorowych Madonna Atelier, sukniach z kolekcji Doroty Kuźnickiej, a także w pokazie strojów sportowych Gym Glamour, kolekcji bielizny Donna, kostiumach kąpielowych Gabbiano oraz kolekcji butów Saway i biżuterii Colibra.

Galę prowadzili Izabella Krzan, Aleksander Sikora, Mateusz Szymkowiak oraz Krystyna Sokołowska, Miss Polonia 2022. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała Dorota DODA Rabczewska, Piotr Kupicha – Feel, Dominik Dudek oraz zespół Komodo.

Nagrodę Miss Piękna z Przesłaniem za działalność charytatywną otrzymała Agnieszka Orzoł, szarfę Miss Publiczności otrzymała Sandra Samrowska, a Miss Monnari została Martyna Mendelska. Tytuł Miss Social media powędrował do Julii Rychlik, a Miss Polonia IQ Nails została Linda Filipkowska. 

Decyzją jury na podium znalazły się 23 letnia gdańszczanka Kornelia Gołębiewska z tytułem II-vice Miss Polonia oraz jej rówieśniczka, pochodząca z Warszawy Natalia Grabowska z tytułem I-vice Miss Polonia.

Decyzją widzów biorących udział w głosowaniu SMS-owych, tytuł Miss Polonia 2023 i bursztynową koronę wartości 50 tysięcy złotych, otrzymała Ewa Jakubiec. 26 latka pochodząca z jest absolwentką wydziału pielęgniarstwa, w trakcie specjalizacji anestezjologicznej i równocześnie studiuje zdrowie publiczne na wrocławskim Uniwersytecie Medycznym. Wśród licznych nagród, jakie otrzymała znalazły się czek na 30 tysięcy złotych, suknia oraz voucher na wakacje marzeń i bon edukacyjny o łącznej wartości 20 tysięcy złotych. Łączna pula nagród dla Miss to ponad 100 tys złotych. 

„​Bursztynowa korona i tytułu Miss Polonia to ogromna odpowiedzialność i wielkie poświęcenie. To także szansa na wykorzystanie głosu w przeciwstawieniu się utartym stereotypom, poruszeniu ważnych tematów w szerszym gronie odbiorców i dotarcie do tych, którzy najbardziej potrzebują Naszej pomocy. Wierzę w siłę kobiet i w naszą zdolność do zmieniania świata na lepsze” – przyznała Miss Polonia 2023. 

Krystyna Sokołowska, ubiegłoroczna zwyciężczyni, która jeszcze w tym roku weźmie udział w 71. wyborach Miss World (Miss World 2023) w Indiach, na zakończenie olśniewającej imprezy koronowała swoją następczynię.

Gospodarzem finału tegorocznej edycji konkursu Miss Polonia jest Nosalowy Dwór Resort & Spa, a Partnerem Głównym Monnari.

Miss Polonia 2023 – gala finałowa (899 zdj.) 30 czerwca 2023 , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA/BEZPŁATNE MATERIAŁY PRASOWE

Autor tekstu Fashion & Style Emilia Wróbel