SZTUKA NOSZENIA BIŻUTERII LATEM- JAK DOBRAĆ DODATKI DO LETNICH STYLIZACJI

Biżuteria jest nieodłącznym elementem kobiecej stylizacji, podkreślającym jej charakter i dodającym blasku. W lecie, kiedy nosimy mniej ubrań, biżuteria staje się jeszcze bardziej widoczna i ważna. Jak więc dobrać biżuterię do letnich stylizacji? Oto kilka wskazówek.

1. Dobieraj biżuterię do okazji

Biżuteria powinna być dobrana do okazji – inna będzie odpowiednia na plażę, a inna na wieczorne wyjście. Na plażę idealnie sprawdzą się kolorowe bransoletki, które podkreślą opaleniznę i dodadzą letniego charakteru stylizacji. Wieczorem natomiast możemy pozwolić sobie na coś bardziej eleganckiego – na przykład delikatne złote lub srebrne kolczyki, które będą pięknie odbijały światło.

2. Zwracaj uwagę na kształt twarzy

Kształt twarzy ma duże znaczenie przy wyborze kolczyków i naszyjników. Dla twarzy okrągłej najlepsze będą długie, wiszące kolczyki, które optycznie wysmuklą twarz. Twarzy kwadratowej natomiast dobrze zrobią okrągłe, miękkie kształty.

3. Dopasowuj biżuterię do swojego typu urody

Typ urody również powinien wpływać na wybór biżuterii. Ciepłym typom urody, do których należą wiosna i jesień, lepiej pasują złote odcienie. Zimnym typom – lato i zima – srebro i biżuteria w chłodnych kolorach.

4. Mniej znaczy więcej

Lato to czas, kiedy warto postawić na minimalizm. Zbyt duża ilość biżuterii może sprawić, że będziemy się czuć przegrzane. Lepiej postawić na jeden, wyrazisty element – na przykład duże kolczyki lub efektowny naszyjnik.

5. Eksperymentuj

Lato to idealny czas na eksperymenty z biżuterią. Możemy pozwolić sobie na bardziej odważne i kolorowe dodatki, które w innych porach roku mogłyby wydawać się zbyt ekstrawaganckie.

Pamiętaj, że biżuteria to dodatek, który ma podkreślać Twój styl i dodawać Ci pewności siebie. Nie bój się więc eksperymentować i twórz swoje letnie stylizacje z radością!

Fashion & Style Emilia Wróbel