JAK DBAĆ O DŁONIE I PAZNOKCIE LATEM. PRZEWODNIK PIELEGNACYJNY

Wysokie temperatury, słońce, a także kontakt z wodą morską czy basenową mogą mieć negatywny wpływ na nasze dłonie i paznokcie. Dlatego też ważne jest, by wiedzieć, jak o nie dbać i jakich kosmetyków używać, by były one zdrowe i piękne.

1. Nawilżanie

Nawilżanie to podstawa pielęgnacji dłoni, niezależnie od pory roku. Latem jednak, ze względu na częstsze mycie rąk, korzystanie z basenów czy kąpiele morskie, nasza skóra może być bardziej wysuszona. Dlatego warto zainwestować w dobry krem do rąk z filtrem UV, który nie tylko nawilży naszą skórę, ale także ochroni ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

2. Ochrona przed słońcem

Tak jak nasza twarz i ciało, także dłonie potrzebują ochrony przed słońcem. Dlatego pamiętajmy o stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV. Na plaży możemy chronić się pod parasolami lub pod drzewami w cieniu.

3. Pielęgnacja paznokci

Lato to czas, kiedy nasze paznokcie są bardziej narażone na uszkodzenia. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości lakier do paznokci z filtrem UV, który nie tylko doda koloru naszym paznokciom, ale także ochroni je przed szkodliwym działaniem słońca. Pamiętajmy także o regularnym piłowaniu paznokci i używaniu odżywek wzmacniających.

4. Pielęgnacja dłoni po kąpieli

Po każdej kąpieli, zarówno w morzu, jak i w basenie, warto umyć dłonie ciepłą wodą i mydłem, a następnie nałożyć na nie nawilżający krem. To pomoże usunąć z naszej skóry sól morską czy chlor, które mogą ją wysuszać.

5. Zdrowa dieta

Nie zapominajmy także o zdrowej diecie. Witaminy A, E i B7 (biotyna) mają pozytywny wpływ na kondycję naszych paznokci. Możemy je znaleźć m.in. w marchewce, migdałach czy jajkach.

Podsumowując, lato to czas, kiedy nasze dłonie i paznokcie wymagają dodatkowej uwagi. Pamiętajmy o regularnym nawilżaniu, ochronie przed słońcem, odpowiedniej pielęgnacji paznokci oraz zdrowej diecie. Dzięki temu nasze dłonie będą zdrowe i piękne przez całe lato.

GALERIA ZDJĘĆ

Autor Fashion & Style Emilia Wróbel