JAKIE AKCESORIA MODOWE NOSIĆ NA GŁOWIE, ABY NASZE WŁOSY LATEM SIĘ NIE ZNISZCZYŁY?

Latem chcemy prezentować się modnie i wygodnie. Nie możemy pominąć bardzo ważnego aspektu jakim są nasze WŁOSY.

To nasza ozdoba niezależnie od pory roku. Wysokie temperatury, silne słońce, sól morska czy chlor z basenu mogą mieć negatywny wpływ na nasze włosy. Co zatem zrobić, aby nasze włosy pięknie się prezentowały latem. Oto kilka podpowiedzi.

Akcesoria do włosów, by chroniły nasze włosy przed słońcem i ciepłem

1. Kapelusze i chusty. To najprostszy i najmodniejszy sposób na ochronę włosów przed słońcem. Kapelusze z szerokim rondem nie tylko chronią włosy, ale także twarz i szyję. Chusty mogą być noszone na wiele sposobów i dodają stylizacji boho vibe.

2. Czapeczki i bandany. Idealne do sportowych stylizacji. Czapeczki z daszkiem chronią skórę głowy przed słońcem, a bandany mogą być noszone jako opaski, chroniąc włosy i skórę głowy.

3. Opaski. Opaski to nie tylko modne akcesorium, ale także praktyczne – pomagają utrzymać włosy z dala od twarzy, co jest szczególnie ważne w upalne dni.

4. Gumki do włosów. Latem warto unikać metalowych spinek i gumek, które mogą nagrzewać się na słońcu i uszkadzać włosy. Wybieraj gumki pokryte materiałem, które są delikatne dla włosów i nie powodują ich łamania.

5. Klipsy i spinki z naturalnych materiałów. Drewniane lub bambusowe spinki i klipsy są nie tylko ekologiczne, ale także mniej szkodliwe dla włosów niż te plastikowe czy metalowe.

Pamiętajcie, że letnie akcesoria do włosów, oprócz tego, że są modne i dodają charakteru naszym stylizacjom, pełnią też ważną funkcję ochronną. Wybierajcie te, które są delikatne dla Waszych włosów i chronią je przed słońcem. A Wy, jakie są Wasze ulubione letnie akcesoria do włosów? Dajcie znać w komentarzach!

Autor Fashion & Style Emilia Wróbel