8 EDYCJA FASHION DESIGNER AWARDS

8 EDYCJA FASHION DESIGNER AWARDS
 
Wystartowała 8. edycja Fashion Designer Awards 
pod hasłem “Tribute to Colors”
            8. edycja prestiżowego konkursu Fashion Designer Awards to hołd dla kolorów! W tym roku porzucamy tajemniczość nocy w odcieniach czerni i szarości na rzecz energetycznych barw pod hasłem: TRIBUTE TO COLORS.  Bogata paleta soczystych kolorów jest inspiracją dla tegorocznych uczestników konkursu, którzy będą mieli szansę zaprezentować swoje kolekcje olbrzymiej publiczności i zawalczyć o atrakcyjne nagrody, w tym staże w atelier w Polsce i za granicą.
 
Fashion Designer Awards organizowany jest od 2008 roku, a jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis.

 W poprzedniej edycji królowała czerń. Tegoroczny temat jest hołdem dla koloru, wszystkich barw, odcieni, pełnej palety, niech to ona właśnie w nieograniczony sposób inspiruje naszych uczestników – w tej edycji nie ma barier, jest tylko szał koloru” jak sama mówi.

 
            To jedyny tego typu projekt w Polsce, który łączy najlepsze nazwiska ekspertów i osobowości świata mody z młodymi talentami. Konkurs skierowany jest do zdolnych, ambitnych i początkujących designerów, pragnących pogłębiać swoją wiedzę w zakresie projektowania ubioru i marzących o stażu w zagranicznym domu mody. Fashion Designer Awards od pierwszej edycji konsekwentnie gwarantuje swoim finalistom realną szansę zaistnienia w mediach, zdobycia doświadczenia na stażach w atelier w Polsce i za granicą, poszerzenia horyzontów i wzbogacenia portfolio. Co roku honorowym przewodniczącym jury jest zagraniczny projektant, który oprócz zaprezentowania swojej kolekcji na uroczystej gali finałowej zaprasza zwycięzcę na staż do swojego atelier. W tegorocznej puli nagród są również czek na 15.000 zł i stypendia od MSKPU, wyjazd na Premier Vision do Paryża, z Whirpool- Partnerem strategicznym FDA, zapewnienie obsługi makijażysty AVON i wykonania makijaży AVON do jednej sesji do look booka lub jednej sesji wizerunkowej Zwycięzcy FDA oraz staż w dziale stylizacji TVN.
 
            Uczestnicy konkursu to dziś doceniani młodzi designerzy, którzy zgodnie twierdzą, że ich kariera w świecie mody nabrała rozpędu po udziale w Fashion Designer Awards.
 
            Zmagania konkursowe w 8 edycji  oceni znakomite grono jurorów, m.in.: Joanna Horodyńska, Michał Szulc, duet Bizuu czyli Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan, Lidia Kalita, Agnieszka Maciejak, Tomasz Ossoliński, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Paulina Sykut, Macademian Girl, Marieta Żukowska, Dorota Williams.
FASHION DESIGNER AWARDS – ETAPY:
 1. do 15 lutego 2016 – OSTATNI DZIEŃ NA PRZESYŁANIE ZGŁOSZENIA
 2. LUTY/ MARZEC  2016 – I i II  OBRADY JURORÓW
 3. 2 KWIETNIA 2016 – PÓŁFINAŁ w GALERII MOKOTÓW
 4. MAJ 2016 – GALA FINAŁOWA
Autorką grafiki do 8 edycji jest jedna z najlepszych ilustratorek mody w Polsce Anna Halarewicz.
partnerzy: Whirlpool, Avon, Galeria Mokotów, Wella Professionals, MSKPU, H15 Boutique Hotel, Kazar
patroni medialni: Twój Styl, Grazia, Show, wp.pl, fashionpost.pl, lula.pl, lamode.info
 

W zeszłym roku mogłam być osobiście na Fashion Designer Awards- moja relacja   http://fashion-and-style.pl/uncategorized/fashion-designer-awards/