ADRIANA LIMA

ADRIANA LIMA

Adriana Lima, właściwie Adriana Francesca Lima – brazylijska modelka i aktorka. Lima ma francuskie, portugalskie, amerykańskie i karaibskie korzenie. Od 2000 roku jedna z najpopularniejszych Aniołków Victoria’s Secret.

ADRIANA LIMA The Angel From Ipanema – © 2016
Art Director and Editing – Pierluigi Capannini

Adriana urodziła się 12 czerwca 1981 w mieście Salvador. Gdy miała 13 lat zaczęła pozować w centrum handlowym. W wieku 15 lat wzięła udział w konkursie w jej rodzimej miejscowości Ford Supermodel, który wygrała. Rok po tym konkursie zorganizowano taki sam tylko na poziomie światowym, gdzie zajęła 2. miejsce. Przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie podpisała kontrakt z Elite Model Management. Kiedy znalazła się wysoko na tablicy ogłoszeń Vassarette w New York’s Times Square otworzyła się przed nią pierwsza wielka szansa, szybko stała się jedną z większych gwiazd mody.

Współpracowała z wieloma znanymi na całym świecie fotografami takimi jak: Steven Meisel, Patrick Demarchelier, Peter Lindbergh czyEllen von Unwerth. Chodziła po wybiegach na pokazach znanych projektantów: Cynthia Rowley, Vera Wang, Christian Lacroix,Emanuel Ungaro, Betsey Johnson, Girls Rule, Richard Tyler, Emporio Armani, Giorgio Armani, Fendi, Randolph Duke, Ralph Laurenczy Valentino. Pozowała dla magazynów mody między innymi: Vogue, Marie Claire, Elle czy Harper’s Bazaar. Występowała na kanałach: E! Entertainment Television, The Travel Channel, Viva i Extra. Zagrała również w filmie The Follow, a także w wideoklipieLenny’ego Kravitza pt.: Yesterday Is Gone. Prawdziwy status gwiazdy zdobyła, gdy stała się twarzą Victoria’s Secret, producenta luksusowej damskiej bielizny. W 2005 roku znalazła się w słynnym kalendarzu Pirelli. Występowała również na sesjach dla Anny Moliari. Adriana występuje w kampanii reklamowej włoskiej sieci telefonii komórkowej Italian TIM. Adrianę Limę zalicza się obok m.in. Gisele Bündchen, Any Beatriz Barros i Alessandry Ambrosio do generacji brazylijskich modelek, które od kilku lat zdominowały rynek światowej mody.

Adriana spotykała się z Lennym Kravitzem. 14 lutego 2009 wyszła za mąż za koszykarza NBA Marko Jarića. 15 listopada 2009 przyszła na świat ich córka Valentina. 21 marca 2012 wraz z mężem ogłosiła, że spodziewają się kolejnego dziecka. 12 września 2012 urodziła się druga córka pary, Sienna[2].

Źródło informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adriana_Lima

ADRIANA LIMA

ADRIANA LIMA

Źródło zdjęcia: http://goddessadriana.com/adriana-lima-featured-in-maybelline-100-years-site/