ALESSANDRA AMBROSIO

ALESSANDRA AMBROSIO

Alessandra Ambrosio właściwie Alessandra Corine Ambrósio (ur. 11 kwietnia 1981 roku w Erechim) – brazylijska modelka pochodzenia polsko-włoskiego. Karierę modelki rozpoczęła w wieku 15 lat. Pojawiła się m.in. na okładkach takich czasopism jak Capricho, Desfile, Elle (edycja brazylijska), Wallpaper czy Harper’s Bazaar. Jest najbardziej znana jako jeden z „Aniołków” Victoria’s Secret. Została uznana przez Tyrę Banks za „Przyszłość modelarskiego świata”.

KARIERA

Alessandra Ambrosio rozpoczęła przygodę w świecie mody w miejscowości Erexim, w wieku 10 lat, uczęszczając do ubogiej szkoły dla modeli. W roku 1996 brała udział w konkursie „The Look Of The Year”, pod patronatem agencji modelarskiej Elite Model Look. Nie otrzymała tytułu, ale w rok później miała już kontrakt w ważnej agencji.

Podczas jej pierwszej, poważnej pracy pojawiła się na okładce brazylijskiej edycji czasopisma Elle. Wówczas marka Guess? najęła ją do promowania ich firmy na jesień 2000 roku. Po Guess? pracowała dla Revlon, Emporio Armani oraz Victoria’s Secret.

Znalazła się na 6. miejscu w rankingu najbardziej pożądanych kobiet świata sporządzonego przez AskMen.com w 2007. W następnej edycji tego zestawienia zajęła 2. miejsce.

W 2004 r. wypuściła na rynek swoją linię strojów kąpielowych pod nazwą Alessandra Ambrosio by Sais, pod patronatem Rosy Cha.

Obecnie Alessandra jest twarzą Next i Armaniego.

Przesyłam Wam krótki filmik przed snem, w roli głównej Alessandra Ambrosio.

Życzę miłych snów i dobranoc 🙂

Alessandra Ambrosio

Alessandra Ambrosio, Top Models

 

https://www.youtube.com/watch?v=g9v7FJleViU&feature=youtu.be

ALESSANDRA AMBROSIO – Beijos – © 2016 Art Director and Editing – Pierluigi Capannini