BUTIK DITTA ZIMMERMANN- NOWA POLSKA MARKA BIŻUTERII MODOWO- ARTYSTYCZNEJ.

BUTIK DITTA ZIMMERMANN- 
NOWA POLSKA MARKA BIŻUTERII MODOWO- ARTYSTYCZNEJ.
 
6 listopada w warszawskich Domach Mody MODO otwarto oficjalnie pierwszy butik polskiej marki jubilerskiej Ditta Zimmermann. Wyrafinowane wnętrze, ciekawa biżuteria i profesjonalny personel – to wszystko sprawia, że warto odwiedzić to miejsce.
Czy mogło być lepsze miejsce na stworzenie butiku z polską autorską biżuterią niż Domy Mody MODO, gdzie swoje salony ma kilkudziesięciu polskich projektantów mody? Drugiego takiego skupiska świetnych marek, niebanalnych pomysłów i kreatywności nie ma z pewnością w całej Polsce. Nic więc dziwnego, że szukając przestrzeni na swój pierwszy stacjonarny butik Ditta Zimmermannzdecydowała się właśnie na otwarte w październiku tego roku MODO.
Zadanie zaprojektowania pierwszego, flagowego butiku właściciele powierzyli  dr. Janowi Sikorze, a uznany architekt, specjalizujący się w tworzeniu wnętrz publicznych podszedł do nowego zadania z typowym dla siebie zaangażowaniem. Chcąc zerwać z homogenicznym wystrojem tego rodzaju wnętrz postawił na szlachetne materiały: marmur i drewno jesionu. Wybrał też nietypową kolorystykę: szarość przełamaną jasną barwą drewna uzupełnił niebieskimi, żółtymi i złotymi akcentami. Całość jest bardzo przemyślana i elegancka – można ją porównać do luksusowego jubilerskiego futerału, który otwierając się eksponuje w pełni blask i wyrafinowaną formęklejnotów.
Oficjalne otwarcie pierwszego butiku odbyło się 6 listopada 2015. Licznie przybyłych przedstawicieli prasy, blogerów modowych i gwiazdy

 powitała osobiście Ditta Zimmermann – właścicielka marki i projektantka biżuterii. Wkrótkim wystąpieniu opowiedziała o tym, jak doszło do powstania jej autorskiego brandu i jak dumna jest z tego, że po kilkunastu latach pracy dla wielu jubilerskich marek, może realizować swoje najbardziej śmiałe pomysły  i prezentować je pod własnym nazwiskiem. Niezwykle fascynująca i pełna emocji była także jej opowieść o inspiracjachstojących za poszczególnymi kolekcjami – od wspomnień z dzieciństwa, po fascynację sztuką i muzyką.
Jaka jest biżuteria Ditty Zimmermann? Przede wszystkim niezwykle różnorodna – każda z pań z pewnością odnajdzie wśród propozycji projektantki coś zgodnego ze swoimi upodobaniami.  Wystarczy zresztą zwrócić uwagę na samą różnorodność kamieni: od subtelnego różowego kwarcu, poprzez między innymi perły, kryształ, granaty,ametysty, akwamaryny, agaty dendrytowe,  po czarny onyks. „Polki są wymagające – konsekwentnie szukają własnego stylu i oryginalnych ozdób. Dlatego chciałam zaproponować swoim klientkom, jak najbardziej zróżnicowane kolekcje.”
Goście otwarcia szczególnie zachwyceni byli kolekcjami Geometric Design i Konstelacje. Ta pierwsza jest zdecydowanie najnowocześniejsza i najbardziej minimalistyczna. Z kolei Konstelacje zachwycają oryginalną interpretacją obecnych przecież od wieków w świecie biżuterii „kosmicznych” motywów: gwiazd, planet, orbit. Panie mierzyły naszyjniki, bransoletki i pierścionki, a panowie je podziwiali. Wielu gościwyszło z butiku nie tylko z biżuteryjnymi upominkami od marki, ale także z dodatkowymi zakupami. W końcu – zgodnie z dewizą marki Ditta Zimmermann – sile piękna trudno się oprzeć.
Nad całością czuwało OKK!, a spotkanie poprowadziła właścicielka agencji Olga Kisiel-Konopka
 
Zdjęcia z wydarzenia autorstwa Lidii Skuza
 
Więcej informacji i sklep internetowy: www.dittazimmermann.com