CO POLSCY PROJEKTANCI PRZYGOTOWALI NA JESIEŃ?

Już 10 października, w samym sercu Warszawy, na Mysiej 3 odbędzie się kolejna edycja Overview.

Wydarzenie ma na celu promocję polskiej mody autorskiej. Kolekcje prezentowane są kompleksowo. Przez cały dzień czynne są showroomy projektantów, a wieczorem odbywają się pokazy. Organizatorzy do udziału w imprezie zaprosili najlepszych twórców znad Wisły. Czyje kolekcje zobaczymy w tym roku na Overview?

LIDIA KALITA

Lidia Kalita to projektantka, której nie trzeba przedstawiać. Polki ubiera już od ponad 20 lat. Jej marka to moda pret-a-porter w luksusowym wydaniu, dopasowana do potrzeb współczesnych kobiet. Projektantka jest znana ze swojego perfekcjonizmu, a jej kolekcje cechuje nacisk na elegancję, dopieszczenie każdego detalu oraz nieustanne podkreślanie zmysłowości kobiet. Dzięki temu jej klientki mogą zawsze czuć się pięknie.

ANGELIKA JÓZEFCZYK

Twórczość projektantki cechuje dynamiczność, nowoczesność ale też uniwersalność. Mocne kroje nie skąpią kobiecości lecz podkreślają ją nadając wielkomiejski styl. Projekty nie boją się mocnych i wyrazistych kolorów, interesujących i niecodziennych faktur. Cechuje je finezja i precyzja wykonania. Józefczyk bezkompromisowo podchodzi do jakości, wie, że wszystko zaczyna się od tkaniny. Współpracami z liderami europejskich produkcji materiałów. Kiedy baza zostaje wybrana, dostaje życie w lokalnym zakładzie krawieckim. Projektantka wierzy w sztukę krawiecką i lokalne rzemiosło przekazywane z pokolenia na pokolenie, dlatego wszystkie projekty realizuje w swojej  rodzinnej manufakturze z najlepszymi krawcowymi.

ISMENA WARSZAWSKA

Ismena Warszawska to artystka, projektantka, tancerka, miłośniczka mody tworzy projekty oraz od początku do końca je wykonuje. Jej liczne zainteresowania sprawiają, że w swoich pracach łączy rzemiosło i sztukę. Jej upór, konsekwencja i pasja sprawiają, że kreacje projektantki znajdują uznanie wśród wielu kobiet. Znając wszelkie tajniki ruchu ciała, Ismena Warszawska nadaje swoim kreacjom sensualność, melodykę i harmonię.

DOMINIKA MŁYŃCZAK

Wrocławska projektantka już od kilku lat kreuje swój wyjątkowy Świat. Jest to Świat wygody, rewelacyjnej dzianiny w której można zakochać się od pierwszego dotyku. świecie ponadczasowego wzornictwa, dobrego designu. Miejsce, gdzie można zaspokoić potrzeby posiadania sukienki idealnej, o idealnym kroju, z idealnego materiału. Każda sukienka jest stworzona od początku do końca przez jedną osobę. W Świecie Dominiki Młyńczak po prostu – wygląda się lepiej.

MARZENA KOWALSKA

Marzena Kowalska to nie tylko projektantka ale również znakomita stylistka. Uwielbia ubierać Polki i z pasją robi to już od kilku lat. Jej ubrania są odpowiedzią na potrzeby współczesnych kobiet. Projekty wyróżnia detal, nić, faktura, tkanina, tworzą oryginalną całość. Limitowana edycja jest gwarancją niepowtarzalności. Marzena Kowalska na Overview obecna jest już od pierwszej edycji, jej pokazy zawsze przyciągają rzesze widzów.

D’ART

Za marką D’Art stoi Dorota Gąsiorowska. Projektantka tworzy unikatowe torebki damskie i akcesoria z włoskich skór naturalnych, szyte ręcznie, niepowtarzalne i wyjątkowe. Jej produkty podkreślają styl, odmienność i indywidualność kobiet.

MUCHAMA

To odpowiedzialna społecznie marka. Jej założycielem jest Stanisław Serafin, który tworzy i projektuje unikatowe muszki. Jego ostatnia kolekcja powstała przy współpracy z Poza Ramami i cieszy się ogromną popularnością. Dzięki wyjątkowym muszkom możesz wyrazić siebie w kolejny, nieoczywisty sposób!

AGONY GOLD

AGONY GOLD to niezależny koncept luksusowych, wykonanych z naturalnego srebrna i pozłacanych 24 karatowym zlotem artykułów. Przystosowany do nowoczesnego życia w mieście, dopasowuje się do każdej stylizacji i okazji. Kolekcja powstała jako radykalna alternatywa dla klasycznego nurtu w klasycznej produkcji biżuterii. Agonia jest surowa, niedoskonała i prawdziwa.

Materiały prasowe

Patronat medialny