DAWID WOLIŃSKI I JEGO POKAZ NA JESIEŃ 2014 R.

„ORIENT- EXPRESS”
 JESIEŃ 2014 R. 
 
Dawid Woliński tworząc najnowszą kolekcję inspirował się Orient Expressem z powieści Agathy Christie oraz stylem Imeldy Marcos. Kolekcja jest uznana za najlepszą w jego dorobku, wszystkim szalenie się podobała. Podpisuję się i ja pod tym, jest szalenia kobieca i efektowna, sama kwintesencja kobiecości SUPER <3 W całej kolekcji oprócz kreacji dla pań były również ubrania dla mężczyzn.
Orient Express z powieści jeździł z przerwami od 1883 do 1977 roku  na trasie Londyn- Paryż- Strasburg- Monachium- Wiedeń- Budapeszt- Bukareszt- Warna- Stambuł i Ateny. Miasta te bardzo wpłynęły na  kolekcję, którą prezentował Dawid. W kolekcji znalazły się piękne i bogate zdobienia oraz wykończenia efektownym ornamentem na płaszczach. Szyku i dopełnienia nadała cudna biżuteria od LILOU.
fot. Filip Okopny.

Drugim bardzo ważnym nurtem, stylem, który pokazał w swojej kolekcji Dawid Woliński, był to styl Imeldy Marcos. Była najbogatszą kobietą świat i byłą żoną dyktatora Filipin. Kiedy kraj ubożał ona szalała na prawo i lewo wydając pieniądze. Znaleziono u niej ponad 1006 par butów, 888 torebek, 508 płaszczy i wiele wiele innych rzeczy.

fot. Filip Okopny.