Bez kategorii

DEKOLTY- RODZAJE I PORADY.

DEKOLTY.
  PORADY- WSZYSTKO TO, CO POWINNAŚ WIEDZIEĆ NA TEN TEMAT.
 
Aby dobrze dobrać dekolt na samym początku uważnie oceń kształt swojej twarzy. Jeśli masz twarz owalną, czyli masz regularne rysy twarzy, to właściwie każdy rodzaj dekoltu będzie Ci pasował.
Jeśli natomiast masz inny kształt będzie już trochę trudniej.
PODŁUŻNA TWARZ:

Będą do Ciebie pasować małe, okrągłe dekolty, na mniej oficjalne wyjście będzie dobry dekolt typu „Carmen” oraz golfy pod warunkiem jednak, gdy jesteś szczupła i masz mały lub średni biust.

TWARZ W KSZTAŁCIE SERCA.
 
 
Będzie pasował dekolt w „łódkę”, półgolf oraz z małymi pionowymi rozcięciami.
 
TWARZ OKRĄGŁA:
 
      
Okrągła twarz najlepiej będzie wyglądać w dekolcie w serek, szpic, caro czy w kształcie serca.
TWARZ KWADRATOWA:
 
   
Panie o kwadratowej twarzy powinny wybierać głębokie lub szerokie częściowo odsłaniające ramiona. Dobre również będę duże okrągłe lub w kształcie serca.
JEŚLI MASZ BARDZO OKRĄGŁĄ TWARZ, podwójny podbródek lub krótką szyję UNIKAJ: golfów, półgolfów i topów z małymi wycięciami oraz dekoltów typu łódka. POWINNAŚ nosić dekolt w szpic, serek oraz wydłużonymi rozcięciami.
RODZAJE DEKOLTÓW:
 
KARO:
Jest to dekolt kwadratowy lub prostokątny. Jest idealnym rozwiązaniem da kobiet, które mają krótką szyję lub obfity biust. Karo nie jest dobrym pomysłem dla osób z szerokimi ramionami. Dla Pań o obfitym kształtach, które mogą poszczycić się dużym biustem, jest idealnym rozwiązaniem. Eksponuje biust a zarazem maskuje zbyt duże krągłości.

ŁÓDKA.
Ten dekolt jest odpowiednią opcją dla osób, które nie chcą pokazywać zbyt dużo ciała. Nadaje kobiece wdzięku i elegancji. Nie eksponuje biustu, dlatego jest idealny dla Pań o niewielkim biuście i ładnych zgrabnych ramion. Jest to również dobre rozwiązanie jeśli, że masz zbyt długą szyję. Łódka nie jest dobrym wyborem, jeśli jesteś niska, masz krótką szyję lub szerokie ramiona.
 
PODKOSZULKOWY:
Okrągły i niewielki, okalający szyję- jeden z najpopularniejszych typów dekoltów i nie występuje jedynie w podkoszulkach. Jest to typ dekoltu który pasuje do ciebie jeśli masz krótką szyję lub szerokie ramiona. Jeśli masz zbyt obfity biust, lepiej zamień dekolt podkoszulkowy na karo.
 
 
TRÓJKĄTNY.
Jego rozwartość może być różna i właściwie ona decyduje o doborze do sylwetki. Jednym z rodzajów trójkątnego jest dekolt w szpic, który wysmukla szyję.  Szeroki o bardzo rozwartym kącie, pokreśli ramiona. Na pewno pasuje do ciebie, jeśli masz duży biust, ciężką sylwetkę lub krótką szyję. Jeśli ,masz zbyt długą szyję, lepiej z niego zrezygnuj.
 

 
 AMERYKAŃSKI:
W kształcie litery V- głęboko wycięty, najczęściej w kroju bluzek z otwartymi ramionami. Choć jest bardzo seksowny, wyszczupla twoją sylwetkę i pozwala ładnie wyeksponować biust- nie nadaje się dla kobiet z bardzo obfitym biustem. Jego wycięcie sięga poniżej linii mostka, a zatem będzie bardzo ciężko dobrać odpowiedni biustonosz. Jest to dekolt dla posiadaczek idealnego biustu, gdyż bardzo eksponuje piersi, które przecież mają być atutem. Jeśli masz zbyt mały biust lub się garbisz, lepiej zrezygnuj z tego rodzaju dekoltu.
 
 
HISZPAŃSKI (CARMEN).
Jest to niezwykle kobiecy dekolt i często występuje w  „romantycznym” typie marszczonych bluzek i zwiewnych sukienek. Eksponuje przede wszystkim  ramiona, choć nie odsłania ich w 100%. Idealny dla osób o szerokich biodrach i wąskiej talii. Unikaj dekoltu hiszpańskiego, jeśli masz szerokie ramiona- taki dekolt je podkreśli.
 
 
DEKOLT CAŁKIEM ODSŁANIAJĄCY RAMIONA.
To alternatywa dla kobiet, które nie mogą pozwolić sobie na model hiszpański, gdyż mają zbyt szerokie ramiona , ale chcą się pochwalić pięknym biustem. Ramiona zostają optycznie zwężone, a szyja wydłużona. Gorsety z odsłoniętymi ramionami do każdego typu sylwetki i są bardzo efektowne- szczególnie w sukniach wieczorowych i ślubnych. Jeżeli nie masz odwagi na tego rodzaj dekoltu zawsze możesz wspomagać się narzuconym szalem i dobrze dobraną biżuterią.
 
 
DEKOLT ASYMETRYCZNY.
Odsłaniając jedno ramię mogą zarówno kobiety małym  jak i dużym biustem.  Jego urok polega na tym, że uwaga skupia się na odsłoniętym ramieniu, tak więc cała reszta nie gra większej roli. Asymetria powodują również to, że sylwetka wydaję się wyższa i smuklejsza.
 
DEKOLT „FALA”.
Ten rodzaj dekoltu poszerza i powiększa klatkę piersiową. Idealny dla szczupłych i wysokich osób o małym lub średnim biuście.
 

 
DEKOLT W KSZTAŁCIE SERCA.
Nie zwykle zmysłowy, spodoba się kobietom, które cenią sobie seksapil i chcą się pochwalić ładnym ciałem. Idealny także dla kobiet o dość krótkiej szyi, ponadto optycznie zmniejsza obwód zbyt szerokich ramion.
 

ŻABOT I FALBANKA.
Jeśli masz mały biust żabot doda Ci objętości i optycznie powiększy. Niestety Panie, które natura hojnie obdarzyła muszą uważać z żabotami, gdyż ich biust może być zdeformowany. Świetną alternatywą są tutaj żaboty, którym towarzyszą głębsze dekolty.