DENI CLER MILANO JESIEŃ- ZIMA 2022/23

1 września na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych odbył się premierowy pokaz najnowszej kolekcji Deni Cler. „Viaggio in città” to propozycja marki na sezon jesień-zima 2022/23.

Różnorodność barw, krojów i stylów zdominowały premierę najnowszej kolekcji Deni Cler. „Viaggio in città”, czyli „Miejska podróż” to sześć różnych grup stylistycznych – kolekcji kapsułowych inspirowanych życiem centrów światowej mody.

Iwona Kossmann o kolekcji:

– „Tworząc najnowszą kolekcję zainspirowaliśmy się stylem życia, architekturą i kulturą miast. Tokio, Nowy Jork, Londyn, Rzym, Mediolan i Paryż to metropolie, które mają duszę i własną energię” – mówi Iwona Kossmann, prezes Deni Cler.

Projektanci Deni Cler w „Viaggio in città” postawili na różnorodne gamy kolorystyczne i stylistykę. Na pokazie zaprezentowano m.in. modne garnitury z weluru w intensywnych kolorach, luksusowe kaszmirowe płaszcze oraz druki inspirowane stylem vintage. Ważnym elementem kolekcji jest fiolet „Very Peri”, kolor roku 2022.

Pokaz Deni Cler zaczął się spektakularnie, bo modelki zjechały po ruchomych schodach i zaprezentowały stroje z 6 kolekcji kapsułowych. Nazwa każdej kapsułowej kolekcji Deni Cler nawiązywała do innego miasta, które stało się inspiracją do jej stworzenia. Nazwy poszczególnych kapsuł to:

  • Tokio
  • Nowy Jork
  • Londyn
  • Rzym
  • Mediolan
  • Paryż
Demi Cler Milano. Jesień- zima 2022/23. Film. Emilia Wróbel

Za stylizację fryzur podczas wydarzenia odpowiadali styliści z Balmain Hair Couture a makijaż wykonali wizażyści Bobbi Brown.

Choreografia pokazu Maciej Majzner

Historia marki to już ponad 50 lat. Wszystko zaczęło się we włoskim mieście Castellucchio niedaleko Mantui w Północnej Italii. To właśnie tam małżeństwo – Mario Picozzi i Maria Grazia Benatti, stworzyli markę Deni Cler hołdującą klasyce i jakości. W 1972 r. otwarto pierwszą fabrykę, a potem pierwszy salon w Mediolanie na prestiżowej Via Monte Napoleone. Od 1991 r. marka jest obecna w Polsce, która stała się dla niej drugim domem.

Plejada gwiazd na pokazie

Pierwsze miejsca w rzędach są zawsze zarezerwowane dla gwiazd, celebrytów oraz osób z branży mody, redaktorów naczelnych największych magazynów o modzie w Polsce. Gwiazdy na pokazie mody: m.in. Agnieszka Sienkiewicz, Maria Sadowska, Joanna Racewicz, Grażyna Wolszczak, Beata Tadla, Katarzyna Zdanowicz, Anita Sokołowska, Urszula Dudziak, Ewa Kasprzyk, Monika Richardson, Anna Korcz, Katarzyna Dąbrowska, Katarzyna Żak, Marta Kielczyk czy Lidia Popiel.

PRYWATNA GALERIA