DOROTA GOLDPOINT DESIRE OFF FREEDOM JESIEŃ- ZIMA 2018/19

DOROTA GOLDPOINT DESIRE OFF FREEDOM JESIEŃ- ZIMA 2018/19

Kolekcja Doroty Goldpoint Jesień/Zima  2018/19 nie bez przyczyny zatytułowana jest Desire of Freedom. Pragnienie Wolności  to  ukłon w stronę szeroko rozumianej wolności i niepodległości. Projektantka dedykuje kolekcję miedzy innymi odważnym i bezkompromisowym kobietom, które 100 lat temu uzyskały w Polsce prawa wyborcze.

W interpretacji Goldpoint takie pojęcia jak: wolność wyboru i prawo do decydowania o swoim stylu –  w odniesieniu do mody i sztuki mają wymiar ponadczasowy, dają przestrzeń do kreatywnego myślenia i pełnej samoświadomości. Moda – zdaniem projektantki – jest wspaniałym, neutralnym obszarem, w którym każda ekspresja twórcza znajduje swoje miejsce.Reklama. Przejdź do sklepu↑

W warszawskim klubie „The View”, mieszczącym się na 28. piętrze biurowca Spektrum odbyła się premiera kolekcji Doroty Goldpoint „Pragnienie Wolności” Jesień/Zima 2018/2019. Pokaz odbył się w arktycznej, lodowej scenerii. „Hasłem przewodnim najnowszej kolekcji jest »Pragnienie wolności«, a inspiracją 100-lecie odzyskania niepodległości i równie ważna rocznica uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Ale tę wolność można  interpretować na wiele sposobów. Przede wszystkim jako wolność w sferze wyboru, począwszy od stylu życia, po to, z czym się identyfikujemy czy co nosimy.” – powiedziała Dorota Goldpoint.

Projektantka stawia na kobiecość, również w rozmiarze XL, co zaprezentowała jedna z modelek podczas pokazu i co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem gości. Pokaz zaszczyciły swoją obecnością między innymi takie gwiazdy jak: Grażyna Szapołowska, która jest twarzą obecnej kampanii Doroty, Alicja Węgorzewska, Alicja Resich-Modlińska, Laura Samojłowicz, Wiganna Papina, Ewa Bukowska Porębska, Bożena Dykiel, Ewa Pacuła, Ilona Felicjańska,
Krzysztof Gojdź, Eliza Gwiazda, Ola Ciupa, Anna Popek, Anna Iberszer.

„Dorota Goldpoint tworzy modę dla kobiet, które cenią sobie luksus i lubią otaczać się pięknymi przedmiotami.” – przyznał Tomasz Jacyków, który stylizował modelki.

„Dorota podarowała mi przepiękną suknię z letniej kolekcji, która zrobiła furorę podczas moich wakacji w Nowym Jorku. Z dumą mówiłam, że jej autorką jest polska projektantka. Na dzisiejszy wieczór również przygotowała coś specjalnego. Fantastycznie skrojony żakiet z mieszanki jedwabiu i lnu, który świetnie się nosi.” – dodała Olga Kalicka.

Reżyserem pokazu był Maciej Majzner, Stylizacje przygotował Tomasz Jacyków a muzykę Tomasz Butowtt.

Nadchodzący  sezon daje tym razem dużo swobody. Ma być nam wygodnie, klasycznie, tradycyjnie i zarazem chcemy czuć  się ekstrawagancko i nowocześnie. W tym sezonie powraca w odświeżonej i atrakcyjnej formie ponadczasowa i elegancka krata kiedyś kojarzona ze sztywnym angielskim stylem. Projektantka prezentuje dwustronne zielono-czerwone parki z wełny kaszmirowej z garniturami z jedwabiu, asymetryczne spódnice z zielonej nieregularnej kraty, golfy i bardzo modne poncza.  Żakardowa zielono-czarna krata pojawia się w towarzystwie delikatnego jedwabnego szyfonu w jesienne kwiaty.

Wśród propozycji na wieczór mamy  różnorodne czerwone garnitury, jedwabne zwiewne suknie. Goldpoint jak zawsze lubi nieoczywiste łączenia takie jak organza z kaszmirem i wełną.  A jeśli na wielkie wyjście zechcemy sobie dodać blasku, odpowiedzią będą  matowo-błyszczące cekiny w bardzo kobiecych propozycjach.

Po raz pierwszy, tej jesieni marka Doroty Goldpoint  pokazuje kolekcję torebek i pasków. Dominują  kolory militarnej zieleni, naturalnej skory i klasycznej czerwieni, która jest hitem tej jesieni i pasuje na każdą okazję. A  zielona skóra to zdaniem projektantki must have tego sezonu.

Kobieta Doroty Goldpoint jest w tym sezonie odważna, zdecydowana, bezkompromisową, ale zawsze bardzo kobieca nawet w militarnych stylizacjach.

Materiały prasowe

Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA/

Film autorstwa Emilii Wróbel

WARTO PRZECZYTAĆ!!!

Reklama. Przejdź do sklepu

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓