DRUGA EDYCJA „TALENT MEDIÓW 2023” ODBYŁA SIĘ W KIELCACH

W piątek, 19 kwietnia, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się druga gala wręczenia nagród dziennikarskich Talent Mediów 2023, zorganizowana przez Kielecko-Radomski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Stowarzyszenie po raz kolejny uczciło wybitnych przedstawicieli świata mediów, przyznając im zasłużone statuetki.

Atmosfera na sali napełniona była dumnymi uśmiechami oraz wzruszeniami, gdy na scenie pojawiali się laureaci nagród. Nie zabrakło także dawnych znajomych, którzy spotkali się, by celebrować swoją pasję i oddać hołd osiągnięciom koleżanek i kolegów.

Wśród laureatów znaleźli się zarówno doświadczeni dziennikarze, którzy od lat niezmiennie dostarczają czytelnikom najbardziej aktualne informacje, jak i młode talenty, które swoją pracą wzbogacają polski krajobraz medialny. Nagrody zostały przyznane w różnych kategoriach, obejmujących prasę, radio, telewizję, oraz internet.

STATUETKI OTRZYMALI

Aleksander Piekarski z „Echa Dnia” otrzymał Nagrodę Specjalną za wkład w fotoreportaż i niezłomność w dziennikarstwie. W jego imieniu statuetkę przyjęła żona, Kasia Piekarska. Dorota Kulaga z „Echa Dnia Kielce” została wyróżniona w kategorii Mediów Regionalnych. W kategorii Mediów Lokalnych nagrody otrzymały Aneta Pieńkowska z Radia Radom i Anna Mroczek z „Gazety Ostrowieckiej”. W kategorii mediów elektronicznych laureatami zostali Wojciech Wójcikowski z Radia Eska Radom oraz Daria Gumowska z TVP3 Kielce.

Gospodarzami Gali „Talent Mediów” byli Jerzy Chrobot, przewodniczący zarządu oddziału Kielecko-Radomskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej, oraz Adam Dziedzic, sekretarz zarządu. Ceremonię prowadziła Magdalena Fudala. Gala rozpoczęła się od artystycznego występu Żanny Żarkowej, która podczas gali kilka razy umilała mam czas wspaniałym występem artystycznym.

Kapituła Talent Mediów, w skład której wchodzą: Doktor habilitowana Jolanta Kępa-Mętrak, profesor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach jako przewodnicząca, Redaktor Jerzy Chrobot, przewodniczący Kielecko-Radomskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej w Kielcach i były redaktor naczelny „Echa Dnia”, sekretarz Kapituły Redaktor Andrzej Załucki, dziennikarz i były redaktor naczelny „Echa Dnia” oraz „Słowa Ludu”, oraz członkini Kapituły Magdalena Fudala, dziennikarka i specjalistka public relations, przyznała nagrody.

Życzmy więc laureatom dalszych sukcesów, a wszystkim pasjonatom mediów nieustającej motywacji i determinacji w dążeniu do osiągania swoich celów. Dzięki takim inicjatywom jak Nagrody Talent Mediów, polski krajobraz medialny wciąż będzie kwitnął, a jego barwy będą lśnić coraz jaśniej na niebie dziennikarskiej rzeczywistości.

Autor Fashion & Style Emilia Wróbel

Fot. Adam Dziedzic https://www.obiektywnie.info.pl/

Zapoznaj się z najnowszymi artykułami