FOTODEPILACJA

FOTODEPILACJA

Nigdy więcej niechcianych włosków- DepilConcept Specjaliści od Trwałej Depilacji.

Co to jest FotoDepilacja?

FotoDepilacja (Fotoepilacja) to nowoczesna metoda trwałego usuwania zbędnego owłosienia za pomocą lampy IPL (Intense Pulsed Light- Intensywne światło Pulsujące). Metoda ta jest skuteczna, w pełni bezpieczna i przynosi szybkie efekty nie powodując żadnych skutków ubocznych. Dzięki niej problem odrastających włosów, znany wszystkim stosującym tradycyjne metody depilacji takie jak woskowanie, czy golenie maszynką znika bezpowrotnie.

Jak to działa?

powierzchnia skóry z niechcianym owłosieniem poddawana jest intensywnym impulsom światła o dużej energii. Energia jest absorbowana przez melaninę, barwnik skóry, a następnie przekształcana w ciepło, które rozgrzewa mieszek włosowy i uszkadza mechanizm wzrostu włosa. Pozbawiony tego mechanizmu włos obumiera i wypada.

Ponieważ w mieszkach włosowych znajduję się większe skupienie melaniny w skórze, światło pochłaniane jest przez barwnik włosa, a nie otaczające go tkanki skóry. Dzięki temu Depilacja IPL jest stosowana bezpiecznie nawet w przypadku tak delikatnych części ciała jak twarz czy okolice bikini. Zabiegi z użyciem światła IPL, w odróżnieniu od tradycyjnej depilacji laserowej są bezbolesne, dają długotrwałe rezultaty i co ważne znacznie mniej kosztują.

Kiedy efekt?

Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na skuteczność depilacji IPL jest cykl wzrostu włosa. Aby zabieg Fotodepilacji był skuteczny, konieczna jest obecność łodygi w mieszku włosowym, dlatego tez najlepsze rezultaty uzyskujemy w momencie kiedy włosy są w fazie wzrostu (anagen). Depilacja wykonywana na włosach w pozostałych fazach- przejściowej (katagen) i spoczynku (telogen) jest znacznie mniej skuteczna.

Ponieważ włosy nie rosną w jednakowym tempie i tylko część znajduje się w fazie wzrostu, dla uzyskania efektu trwałej depilacji zabiegi trzeba kilkakrotnie powtórzyć, średnio co 4 tygodnie. Liczba koniecznych zabiegów uzależniona od karnacji, rodzaju włosów, partii ciała poddanej depilacji, płci i wieku, a także profilu hormonalnego danej osoby i waha się od 7 do 10 sesji.

Efekty zabiegów Fotodepilacji widoczne są już od pierwszej sesji. Po kilkunastu dniach od zabiegu można zauważyć gładkie prześwity pomiędzy odrastającymi włoskami, które w pewnej części samoczynnie wypadają. Fotodepilacja osłabia strukturę włosa, co oznacza jego słabszy i powolniejszy odrost.

Skóra jest żywym organem, który zawsze się regeneruje i z biegiem czasu mogą powstać nowe mieszki włosowe oraz mogą pojawić się nowe włosy. Dlatego też po wykonaniu serii zabiegów Fotodepilacji, zaleca się coroczne wizyty mające na celu podtrzymanie osiągniętych rezultatów.

Pielęgnacja skóry po zabiegu.

  • kilka razy dziennie stosować miejscowo Żel Regenerujący DepilConcept
  • nie nakładać na skórę środków drażniących i wysuszających
  • nie należy eksponować skóry na słońcu
  • stosować  Ochronny Krem Nawilżający UVA + UVB DepilConcept

Przeciwwskazania do zabiegu.

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • nowotwory oraz niektóre choroby skóry, np: łuszczyca
  • zażywanie leków fotouczulających, nadwrażliwość skóry na światło
  • zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca i cukrzyca.

Zapraszam serdecznie do DepilConcept, ul. Witolda 1, Radom.

http://www.depilconcept.pl/

DepilConcept Radom

DepilConcept Radom

DepilConcept Radom

DepilConcept Radom