GALA CHARYTATYWNA „TY FUNDUJESZ DOBRO”

GALA CHARYTATYWNA „TY FUNDUJESZ DOBRO”

22 listopada br. (wtorek) w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się 3. Gala Charytatywna TY FUNDUJESZ DOBRO podczas, której miał miejsce finał 3. edycji konkursu TOP FOR DOG, najważniejszego konkursu branży kynologicznej. 

Przy pełnej widowni, ponad 300 osób, a wśród nich fundacje, inicjatywy społeczne na rzecz zwierząt, osoby, które fundują dobro oraz celebryci, miłośnicy czworonogów uczestniczący w tym wyjątkowym wydarzeniu, Gali Charytatywnej TY FUNDUJESZ DOBRO oraz Ci którzy na tą pomoc czekali.

 Galę rozpoczęła wzruszająca scena spełnienia marzenia Łukasza Białousa chorego chłopca, którego największym marzeniem było zdobycie miłości przyjaciela – psa rasy Cavalier King Charles Spaniel, którego wręczyła Edyta Herbuś i przedstawiciel firmy Maxi Zoo, fundatora pieska, firmy, która od lat mocno angażuje się w działania CSR m.in. na rzecz zwierząt.

Edyta Herbuś

Widownia zaś hojnie wsparła w akcji sms-owej Fundację Węgielek, która od 2012 roku zajmuje się niesieniem pomocy zwierzętom – ofiarom ludzkiej bezmyślności i okrucieństwa, zapewniając im stałą opiekę lekarzy weterynarii.

Firma Spectrum Brands, właściciel marki IAMS przekazała voucher na 999 kg karmy suchej IAMS (999 Iams to nazwa pierwszej kompleksowej karmy dla psów, więcej na www.iams.pl)  na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska w Kaliszu. Partnerem inicjatywy, jest jedyna w swoim rodzaju akcja charytatywna prowadzona przez Master Chef 4dogs, w której czynnie uczestniczą szefowie kuchni znani z programów m.in. Master Chef czy Hell’s Kitchen (więcej na FB i www.mc4d.pl). W ten wieczór goście mieli okazję degustacji potraw przygotowanych przez Master Chef 4dogs.

img_7190

Na co dzień to oni pomagają – a dziś sami potrzebują pomocy dla swoich podopiecznych. Ratownicy z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP we Wrocławiu zbierali pieniądze na nowe auto. Jak sami mówią robią to nie dla siebie a dla swoich czworonożnych strażaków – ratowników. Za pośrednictwem strony https://pomagam.pl/autodlapsow można też jeszcze przekazać dowolną kwotę na nowe auto do przewozu psów ratowniczych. Do tej pory udało się zebrać około 145 000 zł – potrzeba jeszcze 70 000 zł. Liczy się każda złotówka. Zapraszamy także na stronę jednostki OSP JRS www.psyratownicze.pl gdzie można zobaczyć jak wygląda praca dwu i czteronożnych ratowników.

 

Druga część Gali miała charakter oskarowy, była dedykowana finałowi i laureatom konkursu TOP FOR DOG 2016. 

topfordog2016

Celem konkursu TOP FOR DOG jest nagrodzenie tych produktów i usług  dla psów, które w znaczący sposób wyróżniają̨ się̨ na rynku dzięki walorom jakościowym i użytkowym, jak również kształtują trendy na tym rynku, poprzez swoją innowacyjność. Pomagając w dokonywaniu najlepszych wyborów konsumenckich.

Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha właściciela niż samego siebie. Właściciele tych czworonożnych przyjaciół chcąc im się za tą miłość odwdzięczyć troszczą się o nie, chcąc kupować im najlepsze produkty.

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie konkursem. W tym roku ocenie zostało poddanych w 15 kategoriach, 74 produktów dla psów,  plus  sklepy stacjonarne i internetowe, kliniki weterynaryjne, sportowiec roku, inicjatywa społeczna. Zgłoszenia do 3 edycji konkursu Top for Dog, zasługują na miano najlepszych na rynku – powiedziała Nina Gowin pomysłodawczyni i organizatorka konkursu i Gali, wydawca dwumiesięcznika „Dog&Sport”

Oto tegoroczni laureaci konkursu, najlepsi z najlepszych: 

 1. Karmy suche:Husse Polska – Opus Ocean

– Karmy suche wyróżnienie: Bozita – Naturals Grain Free

 1. Karmy mokre:Dolina Noteci – Piper

– Karmy mokre wyróżnienie: Naturea – bezzbożowa mokra karma

 1. Preparaty weterynaryjne- rehabilitacja i suplementy:Game Dog Performance Nutrition – AniFlexi+

– Preparaty weterynaryjne- rehabilitacja i suplementy wyróżnienie: Aptus Polska – Aptoflex

 1. Preparaty weterynaryjne- leki OTC:Bayer – Foresto

– Preparaty weterynaryjne- leki OTC – wyróżnienie: Scanvet Poland – Coloceum Plus

 1. Przekąski i przysmaki dentystyczne:Fish4dogs- Sea Jerky Dental Tiddlers

– Przekąski i przysmaki dentystyczne wyróżnienie – Spectrum Brands –Kośc 8in1 Delights Pro Dental

 1. Przekąski i przysmaki codziennego użytku:E- Pies.eu – Naturalne gryzaki

-Przekąski i przysmaki codziennego użytku wyróżnienie – Manufaktura Psich Maszketów –  Rybka z Ferajny

 1. Przekąski i przysmaki treningowe: Maced – Mini Kosteczki

– Przekąski i przysmaki treningowe wyróżnienie –Spectrum Brands – 8in1 Training Treats

 1. Akcesoria dla psów:Modna koza – Obroże i smycze

– Akcesoria dla psów wyróżnienie – Wild Craft – obroże i smycze

 1. Preparaty pielęgnacyjne dla psów:Spectrum Brands – Furminator

– Preparaty pielęgnacyjne dla psów wyróżnienie– VetFood – Maxi/Guard

 1. zabawki:Collar – Puller

Zabawki wyróżnienie – Beco pets – Beco Kość

 1. inicjatywa społeczna:Psie sucharki

– Inicjatywa społeczna wyróżnienie – Adopciaki.pl

 1. sportowiec roku:Joanna Korbal
 2. sklep internetowy:Telekarma

Sklep internetowy wyróżnienie – Dolina Noteci

 1. sklep stacjonarny: Maxi Zoo

Sklep stacjonarny wyróżnienie – Nakarm Pupila

 1. kliniki weterynaryjne– Animal Center Warszawa

 

THE BEST COMPANY 2016 – Dingo Sp. z o.o.

THE BEST TOP FOR DOG 2016 – Psie Sucharki

GRAND PRIX 2016 – Michał Olszański, znany dziennikarz, ambasador akcji „Zerwijmy łańcuchy”. Laureat nagrody „Serce dla zwierząt”. Od wielu lat aktywnie pomaga w adopcji zwierząt.

Całość wydarzenia uświetnił bardzo energetyczny, widowiskowy występ skrzypaczki Agnes Violin i jej diamentowych elektrycznych skrzypiec.

Galę poprowadził Jarosław Milner aktor i prezenter radiowy, wielki miłośnik zwierząt, mający na swoim koncie udział w licznych akcjach charytatywnych na rzecz zwierząt m.in. „Zerwijmy łańcuchy”, „Projekt Zwierzaki”, „Serce dla Zwierząt”  i  „Gwiazdy na Paluchu”.

Do czynienia dobra i pomocy czworonożnym przyjaciołom przyłączyły się swoimi działaniami: Agnieszka Włodarczyk, jurorka konkursu Topfordog, Emilian Kamiński, Edyta Herbuś, Dawid Zawadzki, Andrzej Supron, Kasia Nova, Ilona Adamska, Karolina Pilarczyk, Eliza Gwiazda i Winicjusz Rzymyszkiewicz.

15218214_10209701952819302_630713389_n

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom Gali za wsparcie tego wydarzenia.

Sponsorzy Gali: Bayer, 8in1, Iams, Furminator, Maced, Maxi Zoo, Dolina Noteci, Husse Polska, Vetfood, Aptus, Bozita, Dingo, Dog Games Performence, Lubuski Vodka, Totino Eccellente.

Patroni medialni: TVP 2, Radio Kolor, Claudia, Gala, Estilo, Świat Elit, Business, Woman and Life, Villa, Imperium Kobiet, La Metamorphose, Polki.pl, Wideoportal.pl, Presszone.pl, Wbyskufleszy.pl, Wiadomości Handlowe , Przyjaciel Pies, Zoo Bizness, Rynek Zoologiczny, Aktywnizpsami.pl, Zpazurem.pl, Piesmojamiloscia.pl, Cravtt, Media Connect.

 

Zdjęcia: Robert Kobyliński

 

Szczegółowe informacje na: www.topfordog.pl 

  

Kontakt prasowy:                                                         Organizator: 

Media Connect                                                                Dog&Sport

Jolanta Szymańska, tel. 601 396 411                              Nina Gowin, tel.  601 334 044

j.szymanska@mediaconnect.pl                                       n.gowin@dogandsport.pl

 

img_7995

Informacje dodatkowe: 

O konkursie TOP FOR DOG

To już 3. edycja profesjonalnego konkursu dla branży kynologicznej. Z roku na rok przybywa zgłoszeń. 

W aspekcie pielęgnacji i opieki nad psem świadomość właścicieli stale rośnie, ale oferta rynkowa jest tak szeroka, że coraz trudniej jest wybrać te produkty, które są̨ dla pupili najwłaściwsze. Często decyzja o zakupie zapada pod kątem  dostępności oferty, ceny oraz reklamy. Dlatego też, organizator, wydawca magazynu Dog&Sport i 8 osobowa Kapituła konkursu ustaliła kryteria, że celem konkursu TOP FOR DOG jest nagrodzenie tych produktów, które w znaczący sposób wyróżniają̨ się̨ na rynku dzięki walorom jakościowym i użytkowym, jak również kształtują trendy na tym rynku, poprzez swoją innowacyjność. Pomagając w dokonywaniu najlepszych wyborów konsumenckich.

Produkty, zgłoszone do 3. edycji konkursu Top for Dog, zasługują na miano najlepszych dla psów na rynku. W tym roku ocenie zostało poddanych w 15 kategoriach, 74 produktów plus sklepy stacjonarne i internetowe, kliniki weterynaryjne oraz sportowiec roku. Zgłoszone produkty oprócz opisu na stronie konkursu, są poddane testom przez 20 testerów specjalnie powołanych do testowania zgłoszonych produktów. Dzięki takiej procedurze każdy konsument może zapoznać się z niezależną opinią przed podjęciem decyzji o oddaniu głosu na dany produkt. Podobnie, jak w poprzednich latach, zgłoszone produkty są oceniane przez konsumentów, którzy w tajnym, internetowym głosowaniu zdecydują, które produkty otrzymają statuetkę – symbol jakości i popularności danego produktu lub usługi oraz nagrodę specjalną Sportowiec Roku, Inicjatywa Społeczna. Kapituła konkursu przyznaje również  nagrody specjalne THE BEST PRODUCT 2016 i THE BEST COMPANY 2016, oraz GRAND PRIX 2016  OSOBOWOŚĆ ROKU za działania na rzecz zwierząt.

Kapituła w składzie: Nina Gowin pomysłodawca konkursu i Gali, wydawca Dog&Sport, Agnieszka Włodarczyk, Alicja Kulbicka, Małgorzata Szcześniak, Urszula Charytonik, Karolina Hołda, Piotr Awencki, Dariusz Radomski, więcej info na www.topfordog.pl.

img_6855

 

O akcji charytatywnej Master Chef 4dogs

Master Chef 4dogs to akcja charytatywna w której, czynnie uczestniczą szefowie kuchni znani z programów m.in. Master Chef czy Hell’s Kitchen (więcej na FB i www.mc4d.pl).

Darek Kuźniak – finalista 1ej edycji Top-Chef, prowadzi szkolenia i warsztaty kulinarne. Otwierał kilka restauracji w całym kraju.

Liliana Filipiak-Uczestniczka 1ej edycji Top-Chef. Prowadziłą swoją restaurację w Łodzi. Obecnie Szefowa kuchni w restauracji Kaskrut w Warszawie. Również prowadzi szkolenia i warsztaty kulinarne.

Rafał Wronka jeden z najmłodszych Szefów Kuchni, który dowodził kuchniami

5 i 4 gwiazdkowych hoteli . Obecnie kierownik gastronomii w sieci hoteli Puro.

Agata Gawrońska -finalistka pierwszej, polskiej edycji programu Hells Kitchen. Obecnie private chef ambasadora Kataru.

Kuba Korczak – szef kuchni, doradca kulinarny, pasjonat i poszukiwacz smaków. Od ponad dekady dzieli się swoim doświadczeniem, prezentując regionalne i nieodkryte polskie smaki, które bezkompromisowo aranżuje w całkowicie zaskakujące kompozycje. Wieloletni działacz Slow Food Polska, członek Polskiej Akademii Smaku. Pomysłodawca i dyrektor stołecznego festiwalu kulinarnego Good Food Fest.

Marcin Kaczmarek-Pielin-twórca akcji Master Chefs 4 Dogs – jedynej akcji kulinarno-charytatywnej w kraju na rzecz bezdomnych zwierząt w schroniskach. Szef kuchni restauracji Family Cafe w Poznaniu. Prowadzi szkolenia i warsztaty kulinarne.

15211722_10209701952859303_1319041306_n

logo_tfd

Materiały prasowe.