GALA- RADOMSKI PLEBISCYT BLOGOWY RADOM 2017

GALA- RADOMSKI PLEBISCYT BLOGOWY RADOM 2017

Raz na jakiś czas jestem na jakieś gali, pokazie czy evencie, oczywiście wszystko jest związane z moją branżą, czyli moda i uroda. Powiem szczerze, osoby będące na tych imprezach są bardzo różnie ubrane, nawet wtedy, kiedy jest napisane w zaproszeniu, jaki strój obowiązuje.

W piątek 19 maja odbędzie się  II  Radomski Plebiscyt Blogowy . W kilku słowach pomysłodawczyni konkursu Honorata Dyjasek „Radomski Plebiscyt Blogowy to wydarzenie zrzeszające twórców internetowych, którego celem jest integracja, motywacja do dalszego działania oraz promocja lokalnych blogerów. Spośród kilkudziesięciu blogerów zostanie wyłonionych kilkunastu w różnych kategoriach tematycznych, którzy podczas prestiżowej gali otrzymają statuetkę”. W tym roku spotykamy się w Europejski Boutique Hotel / Restauracja Stylowa

W CO SIĘ UBRAĆ…?  NASUWA SIĘ PYTANIE

Oprócz odpowiedniej kreacji względem imprezy na którą idziemy, musimy pamiętaj o jeszcze jednym ważnym elemencie, czyli jaką sylwetkę posiadamy oraz jakim typem urody jesteśmy. Jeśli pominiemy te 3 elementy nigdy nie będziemy dobrze ubrane, za to w bardzo szybki sposób możemy trafić do bardzo znanego programu o ubieraniu się.  Z tego co wiem, to nie wszyscy się cieszą, że prowadzący o nich mówią . Wszak chcemy odpowiednio być ubrani, chcemy by dobrze o nas mówiono, a nie żeby wszyscy się z nas śmiali.

ZASADY DRESS CODE

Znajomość zasad dress code w połączeniu z wrodzoną wrażliwością estetyczną, tzw. „swoim stylem” pozwoli Wam  na dobry wygląd, co za tym idzie na większą pewność siebie, świadomość swojej atrakcyjności oraz niewymuszonej swobody i elegancji. Inaczej mówiąc „kobieta, mężczyzna z klasą”.

Podstawowy podział- to podział na strój formalny (formal)-półformalny (semi- formal) oraz nieformalny (informal). Dla zainteresowanych odsyłam do lektury „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku”. Autorkami książki są: Irena Kamińska- Radomska oraz Agata Tanter. Znajdziecie tam wszelkie niezbędne informacje dot. tego tematu, natomiast skrótowo już Wam opiszę w co się ubrać na nasz Radomski Plebiscyt Blogowy.

GALA- RADOMSKI PLEBISCYT BLOGOWY RADOM 2017

Wszyscy wokoło zadają pytanie ” jak się ubrać?”- elegancko i z klasą, co przez to rozumiem, już odpowiadam.

PORADY DLA KOBIET

Jest to gala, czyli pierwsza myśl SUKIENKA- strzał w dziesiątkę. Idealnym rozwiązaniem będzie  mała czarna, taką zapewne każda z Was ma w swojej szafie 🙂 Do niej ramoneska lub żakiet, koniecznie szpilki i cudna mała torebka. Oprócz małej czarnej, może być każda inna sukienka w innym kolorze w groszki, kwiaty czy koronki.  Nie ma zakazów i nakazów jeśli chodzi o kolor, chociaż dobrze wiedzieć jakim typem urody jesteście i do swojej urody dobrać odpowiedni kolor stylizacji. Typ ciepły wiosna- jesień, typ chłodny lato- zima.

Reklama. Przejdź do sklepu ↓
Springtrends Premium0317 Image Banner 750 x 200

Mam nadzieję, że wiecie jaką sylwetkę posiadacie, bo w dużej mierze od fasonu Waszej kreacji będzie zależało, czy dobrze będziecie wyglądać czy też nie.

Wyróżniamy 5 podstawowych sylwetek:

    1. Klepsydra: ramiona i biodra tej samej szerokości, duże wcięcie w talii, duże piersi, umięśnione uda (Marilyn Monroe) Klepsydry najładniej wyglądają w sukienkach podkreślając jednocześnie swoją szczupłą talię.
    2. Odwrócony trójkąt, rożek lub pływaczka. To oznacza, że ramiona względem bioder są szersze, delikatna talia, małe lub średnie piersi i długie nogi ( Otylia Jędrzejczak). Góra sylwetki powinna być ciemna, ale to nie znaczy czarna. Śmiało czarny kolor możecie zastąpić granatem, szarością lub grafitem. Dół sylwetki powinien być dużo jaśniejszy. Ciemne kolory pochłaniają centymetry i wagę, przez to wydajemy się szczuplejsze. Jasne kolory nadadzą objętości i kilka centymetrów więcej.
    3. Gruszka, trójkąt lub litera A– szersze biodra, wąskie ramiona, małe piersi, masywne uda, znak rozpoznawczy- duża pupa ( Jennifer Lopez). Sytuacja odwrotna do odwróconego trójkąta. Góra sylwetki jasna, dół powinien być ciemniejszy.
    4. Prostokąt lub cegła– ramiona i biodra tej samej szerokości, brak talii, szczupłe nogi, płaskie pośladki (Kinga Rusin). Musimy w jakiś sposób zaznaczyć talię, najszybszym rozwiązaniem będzie pasek, to również mogą być tak zwane bluzki i sukienki kopertowe
    5. Figura typu jabłko lub litera „O” lub lizak– duży lub średni biust, szerokie plecy, duży brzuch, brak wcięcia w talii, szczupłe nogi (Magdalena Gessler). Luźne, ale nie za luźne, aby nie stworzył się namiot. Tutaj możemy się pobawić biżuterią i długimi szalami.

Reklama. Przejdź do sklepu ↓
ogolne Image Banner 750 x 100

Odrzućcie jednak długie, delikatne i zwiewne sukienki. Pamiętajcie, że na afterparty idziemy do klubu, aby potańczyć i na pewno w długiej sukience będziecie źle się czuły. Długość odpowiednia to tuż przed lub za kolano. Na galę raczej bym się nie pokusiła na krótką mini, to nie wypada i źle się to prezentuje na tego typu imprezie.

Inną propozycją będzie kombinezon, który idealnie zastąpi sukienkę. Od jakiegoś czasu jest on bardzo modny i często widzę gwiazdy w takiej stylizacji.

Kolejną propozycją mogą być spodnie i fajna koszula, buty szpilki, torebka kopertówka oraz żakiet lub kurtka.

PORADY DLA PANÓW

Odkładamy na bok sztywne garnitury i muchy, krawat natomiast pozostawiam do decyzji panom.  Z jednej strony powinien być na samej gali, ale już na afterze nie koniecznie. Stawiamy na klasę ale nie w sztywnej formie, niech to będzie raczej casualowa elegancja i uniwersalizm. To dotyczy zarówno panów jak i pań.

Z tego miejsca gratuluję wszystkim wygranym pięknych statuetek a później fajnej zabawy na afterze 😉

Reklama. Przejdź do sklepu ↓
Action - Promotion 728x90

INSPIRACJE