GROCHY I KROPKI- KLASYKA, KTÓRA NIGDY NIE WYJDZIE Z MODY

Grochy czy kropki – niezależnie od nazwy, ten wzór to prawdziwa klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Od lat widzimy go na wybiegach, w kolekcjach znanych projektantów, a także na ulicach miast. Ale jak nosić grochy i kropki, aby wyglądać stylowo i modnie?

Oto kilka porad!

Dla jakiej figury pasują grochy?

Grochy i kropki to wzór, który potrafi optycznie modelować sylwetkę. Wielkość grochów ma tutaj kluczowe znaczenie. Zasada jest prosta: im większe kropki, tym bardziej powiększają one optycznie daną partię ciała. Dlatego paniom o pełniejszych kształtach polecamy drobniejsze grochy – nie dodadzą one dodatkowych centymetrów, a jednocześnie wprowadzą do stylizacji ciekawy akcent. Panie o szczupłej sylwetce mogą pozwolić sobie na większe kropki, które dodadzą figurze krągłości.

Porady stylizacyjne

1. Mieszaj grochy z jednolitymi kolorami– Grochy i kropki są na tyle charakterystycznym wzorem, że najlepiej prezentują się w towarzystwie jednolitych kolorów. Jeżeli wybierasz bluzkę w grochy, dołóż do niej spodnie czy spódnicę w jednym z kolorów występujących na bluzce.

2. Zwróć uwagę na proporcje– Jeżeli decydujesz się na spódnicę w grochy, wybierz do niej górę o prostym kroju. To samo dotyczy sytuacji odwrotnej – jeśli górę zdobią kropki, doł powinien być stonowany.

3. Dodatki- Jeżeli grochy i kropki na ubraniach to dla Ciebie zbyt dużo, zacznij od dodatków. Chusta, torebka czy buty w grochy to świetny sposób na wprowadzenie tego wzoru do swojej garderoby.

Pamiętaj, że moda to przede wszystkim zabawa i sposób na wyrażenie siebie. Grochy i kropki to klasyka, która zawsze wygląda stylowo i elegancko. Nie bój się eksperymentować i twórz swoje własne, niepowtarzalne stylizacje!

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Pinterest https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=stylizacje%20w%20grochy&rs=typed

Autor Fashion & Style Emilia Wróbel