III EDYCJA AKADEMII OFF FASHION

 

 

III EDYCJA AKADEMII OFF FASHION

22 października w kieleckiej Galerii Echo odbyła się III edycja Akademii OFF FASHION. Na wybiegu modelki zaprezentowały się w 6 pokazach. Swoje kolekcje zaprezentowała Agnieszka Barańska-DUHLA, Magdalena Baczyńska vel Mróz- MAGDA MRÓZ STUDIO, Agnieszka Borek, Marzena Chełmińska- SENS, Daria Wierzbicka oraz Marcel Sabat.

W tym dniu organizatorzy połączyli modę z literaturą. Galeria i wybieg modelek został dodatkowy ozdobiony lalkami, z powodu czytania „Lalki” Bolesława Prusa. Miałam okazję przeczytania fragmentu książki, która kiedyś była jedną z moich ulubionych lektur szkolnych.

Reklama. Przejdź do sklepu↓

PROJEKTANCI I POKAZY

MARZENA CHEŁMIŃSKA- MARKA SENS

„Misją marki jest utożsamienie się z aktualnym zapotrzebowaniem rynku i wypełnienie niszy na wysokogatunkową, komfortową odzież męską , która podkreśli męski indywidualizm. Marka skupia się na innowacyjnych, komfortowych projektach, produkcji odzieży wysokogatunkowej, szytej z pasją, wnikliwe śledzenie trendów i potrzeb rynku odzieży męskiej, dąży do bycia rzetelnym i kompetentnym producentem, a w przyszłości liderem casualowej odzieży męskiej”- mówi Marzena Chełmińska.

Marka  SENS odnosi duże sukcesy, w tym roku dostała prestiżowe wyróżnienie za jakość, otrzymując certyfikat Męskiej Marki Roku. Dodatkowo Amerykański magazyn SHEEBA  wyróżnił markę publikując kolekcję marki SENS we wrześniowym wydaniu czasopisma.

Wiara czyni cuda i góry przenosi, życzę samych sukcesów i bardzo gratuluję Marzenko. =D

 

AGNIESZKA BARAŃSKA- MARKA DUHLA

„Hasło przewodnie marki to – „Classical style in a new shape”, które wynika z mojego zamiłowania do porządku oraz zasad z jednoczesną potrzebą łamania tych schematów oraz z mojej skłonności do szukania idealnych rozwiązań wraz z jednoczesną potrzebą uproszczenia i skrócenia sobie tej drogi. Stąd w kolekcji widoczne są asymetryczne cięcia, łączenie kontrastowych, ale klasycznych kolorów i uporządkowanie poszczególnych zdobień w prostą i schludną kompozycję” – tak o swojej marce opowiada Agnieszka.

 

MAGDALENA BACZYŃSKA VEL MRÓZ- MAGDA MRÓZ STUDIO

Magdalena: „Kolorystyka kolekcji jest dość zróżnicowana, począwszy od soczystej czerwieni, aksamitnej zieleni, miękkiej perłowej tonacji przytulnych wełen, po odcienie granatu, kosmicznego srebra i eleganckich ponadczasowych czerni”. Projektantka zadbała również o to, by  tej jesieni było nam ciepło, przytulnie oraz modnie. W kolekcji Magdaleny zobaczyliśmy również jedwabne chusty projektu Agnieszki Borek. 

MARCEL SABAT

Młody, zdolny i bardzo przystojny aktor- projektant Marcel Sabat. Rola w filmie „Kamienie na szaniec” okazała się dla niego przepustką do popularności. Marka jego jest już rozpoznawana i wróżę mu sławę nie tylko w aktorstwie ale również w modzie jako projektanta. W jego kolekcji znajdziemy dużo inspiracji sportowych ale i również ponadczasowej klasyki.  Marcel zagrał w takich produkcjach jak: „Komisja Morderstw” czy Facet Niepotrzebny od Zaraz”. W przyszłym roku pojawi się w kinach nowy film z jego udziałem pt.”Kamerdyner”.

DARIA WIERZBICKA

Kolekcja – TRANSITION – Daria tworząc swoją kolekcję miała wizję, że właśnie tak za 100, 200 lat będzie wyglądała modna ulica.  Czy tak będzie…? Trudno przewidzieć, ale wizja i wyobrażenia świata przyszłości mogliśmy oglądać w kieleckiej galerii.

INNE

Artykuł oraz zdjęcia FASHION AND STYLE Emilia Wróbel