INSTYTUT PANTONE WYBRAŁ KOLOR ROKU 2023. TO VIVA MAGENTA!

Instytut Pantone co roku w grudniu ogłasza najmodniejszą barwę na nadchodzący rok. Tym razem wybór padł na Viva Magenta 18-1750.

Instytut Pantone funkcjonuje od 1986 roku, powstał jako część przedsiębiorstwa specjalizującego się w rozwiązaniach związanych z poligrafią i dostarczaniem systemów kolorystycznych. Specjaliści postanowili ogłaszać barwę co roku, trwa to od 1999 roku do dziś.

Kolor roku ma być pewnym symbolem, który odzwierciedla to, co dzieje się wokół nas. Nawiązuje także do aktualnych potrzeb współczesnego świata”– tygodnik “Przegląd”

Jak informuje Pantone:

“To odcień zakorzeniony w naturze, wywodzący się z rodziny czerwieni i wyrażający nowy sygnał siły. Viva Magenta jest odważnym i nieustraszonym, pulsującym kolorem, którego żywiołowość promuje radosne i optymistyczne świętowanie, pisząc nową narrację”.

„To kolor, który łączy ciepłe i zimne odcienie, przeszłość i przyszłość, fizyczną i wirtualną rzeczywistość” – tłumaczyła Pressman.

Źródło https://www.pantone.com/color-of-the-year-2023

Kolor roku 2022 VERY PERI przechodzi do historii

Jeśli chcecie sobie przypomnieć co to za kolor zapraszam na stronę http://fashionstyle.blog/2022/03/16/kolor-roku-2022-very-peri/