IV EDYCJA JAZZ ART FASHION FESTIVAL ZA NAMI

IV EDYCJA JAZZ ART FASHION FESTIVAL ZA NAMI

IV edycja Jazz Art Fashion Festival rozświetliła ostanią sobotę tego lata! Rozbrzmiał jazz w najlepszym wydaniu, zachwyciła moda i sztuka, która już na stałe wkradła się do naszej codzienności, a to wszystko w industrialnej przestrzeni Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach.

22 września 2018 na długo pozostanie zapamiętany w naszych głowach! Mimo, że prognozy pogody straszyły deszczem, a sobotni poranek nie dawał nadziei na słońce, udało się nakłonić niebo na piękną pogodę – jak na ostatni dzień lata przystało! Dalej temperatura była podgrzewana emocjami „nie z tej ziemii”.

O 11.00 otworzyliśmy bramy JAFFA Day, gdzie na odwiedzających czekała strefa wystawiennicza wypełniona młodymi markami prezentującymi modę, design i sztukę użytkową w najlepszym wydaniu – odzwierciedlenie najbardziej aktualnych trendów. Oprócz nowoczesnej sztuki użytkowej uczestnicy wydarzenia mieli okazję z bliska pooglądać sztukę w tradycyjnym wydaniu – wystawę obrazów w strefie BE ART stworzonej dzięki galerii sztuki Dagma Art, a w niej dzieła takich artystów jak: Dominik Jasiński, Łukasz Patelczyk, Aleksandra Prusinowska i Jan Stokwisz Delarue.

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑

Pewnie się zdziwicie, ale dopiero się rozkręcamy! JAFF Day to również bogata część merytorycznych paneli dyskusyjnych przeplatanych jazzowym akcentem zespołu MÓW. Wśród prelegentów znalazły się wyjątkowe nazwiska i znane twarze ze świata muzyki, mody i designu. Dwie pary córek i ojców – czyli Kasia i Marek Moś oraz Kinga i Irek Głyk. Panel MODA nie mógłby się odbyć bez gwiazdy światowego formatu Natashy Pavluchenko, a także Michała Łojewskiego. Rozmowy na temat designu i niezwykłych trendach na wplatanie sztuki w codzienność prowadzili Oskar Zięta oraz Magdalena Falkiewicz z Łobzowska Studio.

Oprócz atrakcji dla duszy nie zabrakło smakowitych doznań dla ciała. Przez cały festiwal – dzień i noc – o kofeinowe pobudzenie najlepszą kawą dbała ekipa Woseby; za najedzone brzuchy – zespół Marcina Czubaka, a za chwile zapomnienia z bąbelkami – Prosecco Van,  piwa z lokalnych warzelni dbała ekipa z Browariatu.

Podsumowując – działo się, oj działo, a to dopiero początek!

 

Gdy zaszło słońce, a mrok oświetliły reflektory otworzyliśmy bramy JAFF Premium Night – czyli jedynego takie wieczoru, który połączył muzykę z modą, sztuką i dzielenie się dobrem.

 

Muzycznym wejściem zespołu MÓW rozpoczęliśmy wieczór pełen wrażeń. Oficjalna inauguracja Premium Night moderowana przez Jana Osislo była wstępem do pierwszej części aukcji charytatywnej na rzecz Julki – podopiecznej Fundacji Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski, którą prowadził nie kto inny jak brat piłkarza – Dawid Błaszczykowski. Było o co walczyć – koszulka z autografem Kuby Błaszczykowskiego i książka wydawnictwa BOSZ z podpisem autorki, Anny Komorowskiej.

W kolejnym etapie zabłysła modowa perła – Natasha Pavluchenko – z pokazem swojej najnowszej kolekcji i performencem na żywo, podczas którego udało jej się uszyć sukienkę w niecałe 10 min. – to jest coś! Co więcej, w towarzystwie kreacji projektantki zaprezentowaliśmy nową kolekcję modeli okularów uznanego designera w świecie mody Christiana Rotha, który przyleciał do Polski na specjalne zaproszenie organizatorów Jazz Art Fashion Festival pokazując linię projektów zupełnie premierowo, tuż przed Paris Fashion Week. Jak to powiedzieli organizatorzy – „…to było dla nas wielkie wyróżnienie.”

Rzutem na taśmę kolejną odsłonę aukcji poprowadziła Natasha Pavluchenko, a u jej boku stanęła piękna Julia Oleś, – zastępca redaktora naczelnego portalu Silesion.pl, którą również znacie i lubicie z bloga „Fabjulus”, co idealnie wpasowało się w klimat, bo nie ulega wątpliwości – tego wieczoru obie panie wyglądały po prostu fabulous (pol. bajecznie)! Prestiżowe przedmioty – szyta na miarę sukienka projektu Natashy, złote krzesło Oskara Zięty i obraz Dominika Jasińskiego – trafiły do zdeterminowanych osób z publiczności. Gratulujemy!

 

Kolejny muzyczny akcent zapewnił zespół Audiofeels wykonując światowej sławy utwory w autorskiej aranżacji wokalnej. Usłyszeć Bruno Marsa i „Get Lucky” w ich wykonaniu to było coś! Co więcej, ekipa Audiofeels poprowadziła kolejną część aukcji licytując książkę Kuby Błaszczykowskiego autorstwa Małgorzaty Domagalik oraz pozłacaną deskę marki BVSK.

 

Po muzyczno-modowych doznaniach przyszedł czas na afterparty z DICCĄ HAGGIS – światowej sławy djką, która przyleciała specjalnie z Dubaju na Jazz Art Fashion Festival do Katowic!

O gości w strefie VIP zadbali partnerzy Jack Daniels, Finlandia, Woseba i Restauracja Dworek Parkowy z pysznym cateringiem, a także Maserati Pietrzak uświetniając aranżację Walcowni luksusowymi samochodami!

 

Na koniec nasuwa się jedna myśl o Jazz Art Fashion Festival – „What a day, what a night”. Do zobaczenia za rok!

Materiały prasowe

Patronat medialny

Reklama. Przejdź do sklepu↓

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓