IX EDYCJA RADOM FASHION SHOW 2021

Od kilku lat maM przyjemność Z Łaźnią- Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria współpracuję i to ona właśnie jest organizatorem konkursu dla młodych projektantów mody.

Do tej pory konkurs trwał zawsze dwa dni. Do moich zadań zawsze była opieka nad backstage-m, czyli pomoc projektantom w doborze stylizacji, zrobić kolejność wyjść oraz współpraca z choreografem pokazów. Pierwszego dnia były przymiarki i próby. Drugi dzień był bardzo intensywny, ponieważ od samego rana były przymiarki, nauka chodzenie, choreograf musiał ułożyć aż 11 pokazów mody. Od południa fryzjerzy robili fryzury i kosmetyczki makijaże, wszyscy mieli mnóstwo pracy. Od 20 zawsze zaczynała się Gala Finałowa, tak było przez ostatnie 7 lat.

Rok 2021 zmienił to ze względu na covid. Impreza odbyła się oczywiście z moim skromnym udziałem 🙂 IX edycja Radom Fashion Show już za nami. Tym razem jednak konkurs był jednodniowy, z mniejszym udziałem uczestników. Na galę zostali zaproszeni 4 finalistów oraz specjalny gość z pokazem mody marka Sjofne Sylwii Macioły. W roku 2021 zostałam poproszona o ułożenie choreografii do pokazów mody. Dla mnie był to zaszczyt, wyróżnienie i oczywiście duże wyzwanie.

IX edycja konkursu była wyjątkowa: komisja jury oceniała kolekcje za pośrednictwem internetu oraz obrad online. Dokonała oceny i wybrała laureatów, którym przyznała nagrody. W jury zasiedli: Beata Drozdowska, Joanna SzymańskaHanna Wojdała – MarkowskaLidia PrzybylskaDorota SakZofia de Ines i Wojciech Bokłago de Bof, wybrali najlepsze kolekcje, które można było zobaczyć  na żywo, podczas gali finałowej 27 sierpnia 2021, godz. 20.00 na Placu Corazziego w Radomiu.

Dwie pierwsze równorzędne nagrody trafiły na ręce Anny Nowak – Curyło za kolekcję „UNDER PRESSURE” oraz Eweliny Szymańskiej – kolekcja „WONDERER”. Nagrodę publiczności otrzymała Angelika Ożdżyńska za kolekcję „LAMFEI

Galę poprowadził po raz kolejny Mateusz Szymkowiak

Opieka nad backstage-m, choreografia i przygotowanie modelek i modeli Emilia Wróbel 🙂

Makijaże modelkom wykonała Sylwia Wrochna przy współpracy Ilony Niewiadomskiej.

BACKSTAGE

Autor tekstu Fashion & Style Emilia Wróbel