JAKIE KOLORY CIENI PASUJĄ DO KOLORU OCZU?

Jesień to idealny czas na eksperymentowanie z makijażem i wprowadzanie do naszego wyglądu ciepłych, jesiennych kolorów. Jednym z najważniejszych elementów makijażu oczu jest odpowiednie dobranie koloru cieni do naszego koloru oczu. Dziś podzielę się z Wami kilkoma wskazówkami na temat tego, jakie kolory cieni pasują do różnych kolorów oczu.

1. Niebieskie oczy
Jeśli masz niebieskie oczy, świetnie będą wyglądać cienie w odcieniach brązów, beżów i złotych. Te ciepłe kolory będą pięknie kontrastować z niebieskim kolorem oczu, dodając im głębi i wyrazistości. Możesz również spróbować delikatnych fioletów, które dodadzą nieco tajemniczości Twojemu spojrzeniu. Zieleń, róż, żółć, czarny, brąz oraz kontrastowy oranż, to Twoje kolory.

2. Zielone oczy
Dla osób z zielonymi oczami idealnym wyborem będą cienie w odcieniach brązów, miedzi, złota i oliwkowych tonów. Te kolory wzmocnią naturalne piękno Twoich oczu i dodadzą im intensywności. Jeśli chcesz dodać nieco kontrastu, spróbuj cieni w odcieniach fioletu lub purpury.

3. Brązowe oczy
Jeżeli masz brązowe oczy, masz szeroki wybór kolorów cieni. Cienie w odcieniach brązów, beżów, złota, miedzi czy pomarańczy będą pięknie podkreślać naturalne ciepło Twojego spojrzenia. Możesz również spróbować bardziej intensywnych kolorów, takich jak purpura, granat czy zieleń, aby dodać nieco głębi i wyrazistości.

4. Piwne oczy

„Oczy piwne, to życie dziwne”- tak głosiła jedna ze śpiewanych piosenek. Wiadomo jednak, kolorystycznie nie ma nic dziwnego, że do piwnych oczu pasuje harmonijnie brąz, koral i brzoskwinia. Natomiast kolorami kontrastującymi są: czarny, fioletowy, błękit, zieleń, złoty, beżowy oraz granat .

Fot: TUTAJ!!!

Pamiętaj, że to tylko wskazówki, a ostateczny wybór koloru cieni zależy od Twoich preferencji i stylu. Makijaż powinien być przede wszystkim zabawą i sposobem na wyrażenie siebie. Eksperymentuj, baw się kolorami i odkrywaj, jakie cienie najlepiej podkreślają piękno Twoich oczu. Niech Twoje spojrzenie zabłyśnie w jesiennych kolorach i przyciąga uwagę wszystkich dookoła!

INSPIRACJE

Autor tekstu Fashion & Style Emilia Wróbel

Fot. Canva