Bez kategorii

JESIENNE BARWY.

JESIENNE BARWY.
 
23 WRZEŚNIA- PIERWSZY DZIEŃ JESIENI. 

 Lato dzisiaj  odeszło w wielkim stylu i przywitała nas jesień, ciepła i słoneczna. Niedługo będzie się mieniła żywymi i pięknymi barwami. To jedna z najbardziej kolorowych pór roku. Wiosnę i lato uwielbiamy za ciepło i żar lejący się z nieba, natomiast jesień za jej  kolory.
Podpatrując przyrodę możemy zobaczyć jakie kolory będą modne w tym sezonie.

Przeglądając swoją garderobę wcale nie należy chować rzeczy w kolorach pastelowych, wprost przeciwnie, będą one bardzo modne.
Poza tym stawiamy na klasykę: biel,

czerń i wszystkie odcienie szarości. W naszych szafach nie powinno zabraknąć granatu, czerwieni, zieleni, brązu, rudości, złota i fioletu. Dla odważnych  osób, które chcą na siebie zwrócić uwagę proponuję kolor pomarańczowy, żółty, amarantowy i szafirowy.
Bawmy się kolorami, niech świat i jesień będą kolorowe!!!

PSYCHOLOGIA KOLORU

Dla niewtajemniczonych w psychologię koloru, powiem tyle, że kolor ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie.

POMARAŃCZ: osoby, które noszą ten kolor są szczęśliwe i radosne. pomarańcz rządzi emocjami oraz dzięki tej barwie wzrasta apetyt na zdrowie, jesteśmy pełne entuzjazmu, towarzyskie oraz energetyczne.

ŻÓŁTY: symbolizuje mądrość, dobrze wpływa na jasność myślenia, pobudza zainteresowania. Osoby, które go noszą są wesołe, optymistyczne i pewne siebie.

CZARNY: elegancja i ekskluzywność, stwarza wrażenie wiarygodności, kompetencji, a także ciszy i tajemniczości. Jeśli będzie dominować w stroju oficjalnym, to podkreśli masz autorytet i opanowanie.

CZERWONY: duże aspiracje, pewność siebie, dodaje nam siły i napawa optymizmem. Czerwień symbolizuje działanie, przygodę, energię, miłość, pasję i siłę.

BIAŁY – uczciwość, czystość, poprawia samopoczucie. Sprawia wrażenie ochrony,

 a także swobody.

NIEBIESKI – zaufanie, działa niezwykle kojąco, poprawia koncentrację. Barwa ta przywodzi na myśl spokój, stabilność, sukces, pewność, lojalność i bezpieczeństwo — dlatego tak wiele firm używa tego koloru. Niebieski jest także symbolem przyjaźni.

SZARY – kompetencja, szacunek, Najczęściej noszą go osoby opanowane, niezależne, pewne swego zdania. To indywidualiści, potrafiący spojrzeć krytycznie na siebie i innych.

BEŻOWY – styl, takt, zaufanie…ale wyrażają również niepewność. W namiarze może powodować smutek. Jeśli ktoś nadmiernie gustuje w tym kolorze może to wskazywać na niskie poczucie własnej wartości.

FIOLETOWY: wrażliwość, uduchowienie, fiolet zwiększa poczucie własnej wartości, pomaga panować nad emocjami.

FUKSJA: oznacza witalność, odwagę, piękno i kreatywność. Kolor ten pomaga znaleźć wewnętrzną siłę. To kolor dla liderek, twórczych, spontanicznych i silnych psychicznie.

ZIELONY: kolor spokoju, harmonii, przywraca równowagę, doskonały przy relaksacji, rozluźnia, łagodzi napięcia.

Inspiracje: www.google.pl/search?q=jesień&espv=2&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMImvrR1auNyAIVRXg-Ch32WApI