„KAPELUSZE Z GŁÓW!”- WYSTAWA KAPELUSZY W KIELCACH

„KAPELUSZE Z GŁÓW!”- WYSTAWA KAPELUSZY W KIELCACH

20 czerwca przy współpracy z Muzeum Narodowym w Kielcach została otworzona wyjątkowa wystawa dla wszystkich miłośników mody oraz osób, które lubią historię, wystawa nosi tytuł „Kapelusze z głów”. Organizatorzy zapraszają do obejrzenia unikatowej kolekcji kapeluszy, które nie tylko chronią nasze głowy przed zimnem i wiatrem, ale przede wszystkim nadają klasy i elegancji każdej stylizacji. To będzie fascynująca podróż historyczna, dla wszystkich znawców kapeluszy.

W Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach pokazano odwiedzającym ponad 170 różnych nakryć głowy. Kolekcja kapeluszy powstała w 1909 roku w Pradze, a jej założycielem był Otakar Hrabě, redaktor czasopisma „Kloboučnickié listy”. W latach 50. XX wieku przekazano ją muzeum kapeluszniczemu firmy TONAK (jej filią były zakłady w polskim Skoczowie).

Najstarsze obecnie na wystawie egzemplarze pochodzą z początku XIX wieku, można oglądać kapelusze cywilne i służbowe, damskie i męskie, pochodzące z różnych stron świata. Niektóre wykonano z tak dziwnych materiałów, jak kora, grzyby czy pokrzywy.

Na temat wystawy pisałam TUTAJ

Wystawa będzie można odwiedzić i obejrzeć do 5 listopada 2017. Serdecznie zapraszamy.

GALERIA ZDJĘĆ

Reklama. Przejdź do sklepu ↓

Reklama. Przejdź do sklepu ↑↓

Reklama. Przejdź do sklepu ↓↑

Reklama. Przejdź do sklepu ↓↑