KOLOR ROKU 2020 CLASSIC BLUE

Instytu Pantone to amerykańska instytucja, która wybiera kolor roku. Najmodniejszym kolorem 2020 roku jest Classic Blue.

Kolor, który oznaczany jest jako PANTONE 19-4052, będzie w tym roku królował w modzie, dekoracji wnętrz oraz w branży beauty. Jest ponadczasowy, elegancki, prosty, przyciąga spojrzenia intensywnością, Classic Blue jest jednocześnie harmonijny i stonowany. Tak umotywowali swój wybór specjaliści Pantone:Ponadczasowy i trwały, niebieski odcień jest elegancki w swej prostocie. Przypominający niebo o zmierzchu, dodające otuchy cechy Classic Blue, składają obietnicę ochrony i podkreślają nasze pragnienie posiadania stabilnego i pewnego fundamentu, na którym możemy budować

Klasyczny odcień niebieskiego pojawił się w wielu kolekcjach modowych na 2020 rok. Niebieski płaszcz, kurtka, żakiet, spódnica, spodnie, sukienka czy po prostu bluzka będą doskonałym pomysłem jeśli planujecie odświeżyć garderobę. Dodatki to również strzał w dziesiątkę, np: niebieskie szpilki, trampki, kolczyki, pasek, opaska na włosy oraz torebka czy plecak. Wszystko to jest szalenie modne i stylowe. Niebieski to bardzo uniwersalny odcień- dobrze wyglądają w nim zarówno blondynki, brunetki jak i rude.

BEAUTY- NIEBIESKIE OKO, WŁOSY I PAZNOKCIE

 Niebieski make-up to hit, super pomysłem jako dodatek będzie również niebieski tusz do rzęs lub kreska na dolnej czy górnej powiece. Z pewnością bardzo modne będzie także niebieskie smoky eye, które promuje wielu topowych światowych makijażystów. Niebieskie cienie do powiek najlepiej prezentują się na kobietach, które mają piwne lub brązowe oczy. Kolor blue świetnie wygląda na paznokciach, a najbardziej odważnym kolorem podczas koloryzacji włosów będzie właśnie odcień niebieskiego.

POZOSTAŁE MODNE KOLORY 2020

Prócz klasycznego niebieskiego będzie mocny odcień czerwieni (tzw. makowa czerwień), głęboki kolor zieleni ( bujna roślinność w dżungli), przygaszony nieco, bo wpadający często w rudości pomarańcz czy piękny pastelowy żółty tzw. kanarkowy oraz żółty, biały i czarny.

Autor tekstu Fashion& Style Emilia Wróbel

Zdjęcia- inspiracje Instagram