KOLOR ROKU 2022- VERY PERI

Instytut Pantone wybrał kolor roku 2022, jest nim odcień Very Peri (PANTONE 17-3938), czyli subtelny fiolet.

W roku 2021 rządziły dwa kolory: Ultimate Grey i Illuminating. W tym roku natomiast kolorem roku 2022 został Very Peri (PANTONE 17-3938). To po prostu subtelny, pastelowy fiolet, który kojarzy się z ametystem, fiołkami czy jagodowymi lodami śmietankowymi. Ale tak naprawdę w założeniu ekspertów z Instytutu Pantone nie symbolizuje on wcale świata natury, a… wirtualną rzeczywistość. Stanowiąc połączenie czerwieni ze spokojnym, niebieskim kolorem, świetnie ilustruje społeczną potrzebę łączenia skrajności i otwarcia się na inność.

Instytut Pantone wyjaśnił:

Sam Intytut w uzasadnieniu wyboru dotyczącego koloru roku 2022 napisał: “Żyjemy w czasach przemian. Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, zmieniają się nasze poglądy i standardy. Intrygujący PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam przyjąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, kiedy życie pisze dla nas nowy scenariusz. PANTONE 17-3938 Very Peri stawia przyszłość w nowym świetle”.

@fashionstyle1978

Kolor roku 2022 według Instytutu Pantone to Very Peri, czyli fioletowy 😈💜💜 #emiliawrobel #fashion #moda #pantone #kolorroku2022 #fioletowy #karnawa

♬ dźwięk oryginalny – Emilia stylistka, moda, Radom

Autor tekstu Fashion& Style Emilia Wróbel

Film montaż Emilia Wróbel

Fot. Wojtek