KONFERENCJA PRASOWA- THE LOOK OF THE YEAR

KONFERENCJA PRASOWA- THE LOOK OF THE YEAR

HISTORIA KONKURSU
THE LOOK OF THE YEAR to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs dla modelek i modeli. Celem przewodnim konkursu jest wyselekcjonowanie i wypromowanie nowych twarzy w świecie modelingu.

THE LOOK OF THE YEAR
dla wielu modelek był początkiem wspaniałej kariery m.in. dla Gisele Bundchen, Alessandry Ambrossio czy Polki, Kasi Smutniak. Laureaci polskiej edycji konkursu świetnie radzą sobie w świecie mody pracując dla największych międzynarodowych agencji magazynów czy projektantów: Roberto Cavalli, Calvin Klein, Lorenzo Riva, John Galliano, Dior, Victoria Beckham, KENZO, Dolce&Gabbana i wielu innych.

ZWYCIĘZCY THE LOOK OF THE YEAR 2017

KAMIL BAHAR
Kamil ma 20 lat i 184cm wzrostu. Jest pierwszym ciemnoskórym modelem, który wygrał polską edycję THE LOOK OF THE YEAR. Urodził się w Polsce, ale ma afrykańskie korzenie. Najbardziej inspiruje go Tyson Beckford uważany za jednego z najlepszych modeli na świecie, który współpracował m.in. z takimi markami jak Calvin Klein i Ralph Lauren.

JOLA WILCZEK
Jola ma 20 lat i 182 cm wzrostu. Inspiruje ją Kasia Struss, która karierę rozpoczęła brała udział w kampaniach reklamowych wielu marek jak Chloe, Gucci, Dolce&Gabbana, Prada oraz znalazła się na okładkach znanych magazynów. Jej największy modowym marzeniem jest udział w New York Fashion Week. Jola z finału światowego we Włoszech wróciła z tytułem THE LOOK OF THE YEAR Beauty 2017.

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑

CASTINGI W CAŁEJ POLSCE

Konkurs ogólnopolski poprzedzają castingi organizowane na terenie całego kraju w kilkunastu galeriach handlowych w największych miastach m.in.. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Gdyni, Częstochowie, Szczecinie, Tarnowie, Toruniu, Lublinie, Katowicach, Elblągu, Rzeszowie, Bielsku-Białej. Na castingach w roli jurorów pojawiają się znane twarze świata mody i showbiznesu m.in.  Joanna Horodyńska, Rafał Maślak, Maja Sablewska, Paprocki & Brzozowski,
Jessica Mercedes, Julia Kuczyńska „Maffashion”, Paulina Krupińska, Viola Piekut, Marcelina Zawadzka, Mikołaj Roznerski, Ania Bosak i inni.

OGÓLNOPOLSKI PÓŁFINAŁ

Ponad 100 uczestników wybranych w castingach do tegorocznej edycji THE LOOK OF THE YEAR 2018 przyjechało do Łodzi na półfinałowy etap konkursu. Z nich jury wyłoniło finalistów TLOTY, którzy na gali poprzedzonej tygodniowym zgrupowaniem, 8 września wystąpili w Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi.

ZGRUPOWANIE MODELEK I MODELI

Przez tydzień uczestniczy konkursu THE LOOK OF THE YEAR przygotowują się do wielkiej gali finałowej na zgrupowaniu w Narie Resort & Spa. W trakcie przygotowań do finału odbywa się m.in. oficjalna sesja zdjęciowa, przymiarki finałowych kolekcji, próby choreograficzne i konferencja prasowa. Uczestnicy THE LOOK OF THE YEAR zwiedzali także Łódź, spotkali się z Prezydent Miasta.

GALA FINAŁOWA 2018

Gala finałowa konkursu odbędzie się 8 września o godzinie 20:00 w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi przyciągnie wiele gwiazd, wśród zaproszonych gości są m.in. Kamila Szczawińska, Agata Biernat, duet Paprocki & Brzozowski, Mariusz Przybylski, Rafał Maślak, Duet MMC, Karolina Mikołajczyk, Modny Tata. Finał poprowadził Olivier Janiak.
20 finalistów konkursu zaprezentuje się w aż 7 pokazach: duetu Paprocki & Brzozowski, Mariusza Przybylskiego, MMC, Karoliny Mikołajczyka, Claudius Scissors oraz marki Male-Me i Gabbiano. Finaliści pokażą się w butach firmy
Acord.o włosy finalistów zadba WS Academy, natomiast o makijaż Delia Cosmetics.

Partnerami głównymi konkursu są: Miasto Łódź, Łódzkie Centrum Wydarzeń, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi.

Partnerzy: Narie Resort & Spa, Veroni Active, Gabbiano, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Ziaja, Restauracja White One, PPracownia Aperitivo, Agencja modeligowa More Models, ViviCam, Loft Aparts Apartamenty Hotelowe, HAHN wynajem autokarów, Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Patroni medialni: WP, Fashion Magazine, Fashion Post

LISTA FINALISTÓW THE LOOK OF THE YEAR 2018

1. Liwia Popów – Warszawa
2. Daniel Szewera – Wrocław
3. Julia Ludwiczak – Łódź
4. Krzysztof Roszyk – Poznań
5. Julia Olszewska – Warszawa
6. Jan Szumiński – Warszawa
7. Zuzanna Błoszyk – Dymaczewo Stare
8. Jakub Roniewicz – Warszawa
9. Julia Krupińska – Dymaczewo Stare
10. Maurycy Kostmanowicz – Warszawa
11. Viktoria Pęk – Będzin
12. Kasper Nowakowski – Łódź
13. Agata Gąsiorek – Ostrów Wielkopolski
14. Jakub Swiniarski – Skórzewo
15. Laura Palka – Warszawa
16. Szymon Gańczarczyk – Biery
17. Małgorzata Maciejewska – Poznań
18. Filip Kałek – Trzcianka
19, Marta Kulej – Piekary Śląskie
20. Mateusz Matyja – Bielsko-Biała

NAGRODA GŁÓWNA: przyznawana jest przez jury konkursu, statuetki trafiają do jednej zwyciężczyni i jednego zwycięzcy. Druga para wybierana jest przez publiczność drogą smsową. I właśnie ta czwórka, jedzie na międzynarodowy finał The Look Of The Year do Włoch, który odbędzie się jesienią.
Załączam oficjalną stronę konkursu: http://www.thelookoftheyear.pl/

INFORMACJA PRASOWA

Reklama. Przejdź do sklepu↓

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓Reklama. Przejdź do sklepu↑↓