KRATA

KRATA

Dla jednych trend oklepany, dla innych nareszcie zmiana upodobań stylizacyjnych.  Każdy z nas na swój sposób lubi i toleruję wzór jakim jest krata.  Dla mnie jest to trend typowo jesienno-zimowy, ale w tym roku projektanci przekonują nas, abyśmy kratę nosili przez cały rok. Buszując po sieciówkach i butikach możemy znaleźć wiele ubrań w kratę, począwszy od koszuli, po żakiety i spodnie. Ostatnim bardzo mocnym akcentem jeśli chodzi o kratę, są proponowane garnitury w kratę dla pana młodego do ślubu. Na pewno w takim garniturze mężczyzna będzie wyglądał nietuzinkowo, modnie i odważnie.Reklama. Przejdź do sklepu↑

PORADY STYLISTKI

Krata z jednej strony bardzo modna, z drugiej trudna w noszeniu. Powód?  Niestety krata poszerza, dotyczy to dużej kraty ale i tej drobnej. Oczywiście, ta duża w większym stopniu, niże ta mniejsza i drobna, ale obie niestety robią niechlubną pracę, czyli poszerzają sylwetkę. Idealna staje się wtedy, jeśli chcemy wyrównać proporcje sylwetki.

Panie, które mają figurę gruszki, czyli szersze biodra od ramion, nie powinny kraty zakładać na dół sylwetki, natomiast mogą i nawet powinny nosić ją na górnych partiach sylwetki, czyli kraciaste żakiety i swetry.

Panie z figurą odwróconego trójkąta lub tzw. pływaczki powinny nosić ubrania odwrotnie,  na dół kratę  (spodnie, spodenki i spódnice ), góra natomiast gładka i spokojna.

PROJEKTANCI

Na pokazach mody kratę zobaczyliśmy m.in u Balenciagi, Chanel, Victorii Beckham i Viktor & Rolf.

 

Źródło zdjęć: Vogue.com

Autor tekstu: Fashion and STYLE Emilia Wróbel

Reklama. Przejdź do sklepu↓Reklama. Przejdź do sklepu↑↓

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓