KRATKA.

KRATKA
 TO JEDEN Z TRENDÓW NA SEZON JESIEŃ- ZIMA .
 
Dzisiaj moi kochani będzie trochę historii o zabytkach, które niszczeją i z roku na rok wyglądają coraz gorzej. Sesję postanowiłam właśnie zrobić w takim miejscu, aby ludziom uzmysłowić, że należy ratować i chronić polskie zabytki. W miejscowości Maków, w której mieszkam już od kilku lat, stoi piękny dworek z XVIII i XIX wieku.
SESJA FOTOGRAFICZNA W RUINACH GORZELNI NALEŻĄCEJ DO PIĘKNEGO DWORKU.

Niestety w internecie niewiele znalazłam treści historycznej na ten temat. Nic nie piszą, kto był właścicielem i jakie dzieje spotkały to miejsce. Być może będę musiała udać się do biblioteki i zgłębić wiedzę na ten temat. We dworze znajduje się Szkoła Podstawowa i ona jest akurat  w bardzo dobrym stanie. Przez ostanie 7 lat łącznie z zerówką chodziła tam moja córka. Budynek ten jest w odrestaurowany, natomiast nie można powiedzieć tego o pozostałych budynkach znajdujących się na terenie parku. Oprócz dworku  na tym  obszarze mającego status zabytku znajduje się: spichlerz, lamus i gorzelnia. Wszystko się sypie i niedługo zawali. Jedynie ludzie „mający za dużo wolnego czasu” mają bardzo dobre miejsce na „spotkania towarzyskie”, można stwierdzić po ilości butelek, śmieci i kapsli porozrzucanych dookoła. Oni umieli zadbać o to, żeby było im wygodnie i miło. Ustawili z kamienia stół i krzesła, na stole leży zostawiona talia kart do gry, która czeka już na następne spotkanie w gronie znajomych. Szkoda, że to wszystko tak marnieje, jeśli tak dalej tak pójdzie, to przyszłe pokolenia nie będą mogły zobaczyć na własne oczy tych pięknych zabytków.
Linki, w których mogłam znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat:
Kratka  i folk kojarzy się z odległymi czasami i dlatego postanowiłam właśnie w takiej a nie innej stylizacji zrobić sesję w takim a nie innym miejscu 😉
STYLIZACJA:
1. Czarna kurtka:- CAMAIEU- www.camaieu.com/
2. Pomarańczowa bluzka – ….XYZ…..
2. Spódnica w kratę- NEW YORKER- www.newyorker.com/
4. Szalik w kratkę:- RESERVED-  www.reserved.com/pl/
5. Botki na słupku – KARI- www.kari.com/pl
6. Torebka z filcu- Zakopane: kupiona na bazarku na Krupówkach.