LIVING CORAL KOLOR ROKU 2019

LIVING CORAL KOLOR ROKU 2019

Instytut Pantone ogłosił, że kolorem roku 2019 jest Living Coral.  To żywy, pełen energii, ciepły odcień pomarańczowego różu, szerzej znanym nam z naturalnego zabarwienia raf koralowych.

Instytut Pantone zajmuje się prognozowaniem trendów kolorystycznych głównie dla branży wzorniczej, graficznej i modowej. Kolor roku jest wybierany od 20 lat. W ubiegłym roku  2018 kolorem roku był Ultra Violet, a w 2017 roku – Greenery. W tym roku 2019 padło na Living Coral. Jak Wam się podoba kolor roku 2019 według Pantone?

Instytut Pantone uzasadnia nam, że Living Coral symbolizuje „wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań” oraz „autentyczne, angażujące doświadczenia, które umożliwiają porozumienie i bliskość”. Jak podkreślają eksperci Pantone, ta ostatnia wartość jest szczególnie istotna w kulturowym krajobrazie zdominowanym przez technologię cyfrową i media społecznościowe.

Living Coral pojawił się w  już wiosenno-letnich kolekcji zaprezentowanych podczas ostatnich tygodni mody, a teraz podbija media społecznościowe jako trend w makijażu na nadchodzący sezon. Prognostycy stawiają, że będzie miał również swoje mocne pięć minut w branży ślubnej oraz w wykończeniach wnętrz.

Źródło zdjęć INSTAGRAM

Autor tekstu Fashion and STYLE Emilia Wróbel

WARTO PRZECZYTAĆ!!!