ŁUKASZ JEMIOŁ DOŁĄCZA DO GRONA SKLEPÓW WOLNYCH OD FUTER

Polski projektant mody, Łukasz Jemioł, zdecydował się dołączyć do międzynarodowego programu Sklepy Wolne od Futer. Jest to ogromny krok w stronę etycznej mody, wolnej od cierpienia zwierząt. Konsumenci mogą być pewni, że w asortymencie firmy nie spotkają nigdy futer zwierzęcych.

Program Sklepy Wolne od Futer promuje wycofywanie ze sklepów odzieży i dodatków z naturalnymi futrami, zaś klientom pozwala podejmować świadome i etyczne decyzje zakupowe. Koordynatorem inicjatywy jest koalicja Fur Free Alliance zrzeszająca organizacje zajmujące się ochroną i prawami zwierząt. W Polsce od 2013 r. program prowadzi Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Do programu dołącza coraz więcej firm odzieżowych z całego świata, a na liście Sklepów Wolnych od Futer widnieje już ponad 1400 marek.

Łukasz Jemioł jest jednym z najpopularniejszych polskich projektantów, który z powodzeniem łączy styl miejski z wyrafinowaną elegancją. Projektant, jako absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi jest też laureatem trzech istotnych w branży mody nagród: Moda Folk,  Złota Nitka oraz Oskary Fashion de Lux prêt-á-porter.

 Jego projekty noszą gwiazdy i znane osoby ze świata show-biznesu, takie jak Anja Rubik, Małgorzata Rozenek-Majdan, Małgorzata Socha, Agnieszką Woźniak-Starak, Jolanta Kwaśniewska, Anna Lewandowska, Katarzyna Sokołowska, Blanka Lipińska, Zofia Zborowska, Hanna Lis, Magda Gessler czy Małgorzata Kożuchowska. W swoich kolekcjach Łukasz Jemioł podkreśla aspek eko i mody odpowiedzialnej oraz zwraca uwagę na najwyższą jakość.

Wraz ze złożoną deklaracją projektant przystąpił do międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer. W odpowiedzi na oczekiwania klientek i w zgodzie z coraz powszechniej przyjmowaną w branży odzieżowej polityką fur-free firma zadeklarowała, że nie będzie wykorzystywać futer naturalnych. Decyzja o dołączeniu do programu jest podyktowana względami etycznymi oraz ekologicznymi. Przystąpienie do programu jest stanowczym sprzeciwem wykorzystywaniu futer zwierzęcych w modzie.

„Cieszymy się, że dołączyliśmy do akcji #SklepyWolneOdFuter, organizowanej przez stowarzyszenie Otwarte Klatki. Staramy się być marką coraz bardziej odpowiedzialną społecznie. Oprócz tego, że od samego początku działalności, czyli od 15 lat, świadomie lokujemy produkcje tylko w Polsce oraz dbamy o to, aby w swoich kolekcjach wykorzystywać naturalne i ekologiczne materiały – to robimy jeszcze jeden krok, wyrażając sprzeciw wobec hodowli zwierząt na futra. Myślę, że to dobry kierunek, który mam nadzieję, że zainspiruje również inne polskie marki modowe do dołączenia do tej inicjatywy”- mówi Łukasz Jemioł, projektant i właściciel marki.

„Staramy się być transparentni, chcemy podejmować świadome i etyczne wybory. Wyrażamy sprzeciw wobec wykorzystywaniu prawdziwych futer w kolekcjach marek odzieżowych. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy dołączyć do akcji, tym bardziej, że w najnowszej kolekcji FALL 2020 udowodniliśmy, że można zaprojektować komfortowe futerka z połączenia bawełny i wełny. Kurtki oraz kamizelkę TEDDY w dwóch kolorach: NUDE oraz FROZENT MINT możecie zobaczyć na www.jemiol.com dodaje Oliwia Uszakiewicz-Radtke, Marketing Manager marki Łukasz Jemioł.

Polska branża odzieżowa się zmienia. Już teraz do programu Sklepy Wolne od Futer dołączyło ponad 100 najpopularniejszych polskich sklepów, m.in Vistula, Deni Cler Milano, LPP, Answear, MISBHV czy MOSQUITO. Właściciele sklepów oraz projektanci są zgodni – nie chcą wspierać cierpienia zwierząt. Również światowej klasy domy mody zabierają głos w sprawie zwierząt – Versace, Chanel czy Gucci już dawno opowiedziały się przeciwko wykorzystywaniu futer zwierzęcych w modzie. Pełna lista marek i projektantów będących w programie Sklepy Wolne Od Futer znajduje się na międzynarodowej stronie https://furfreeretailer.com/.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012 roku, obecnie działa w kilkunastu miastach Polski oraz zagranicą. Jego celem jest walka o poprawę losu zwierząt hodowlanych. Otwarte Klatki dokumentują warunki chowu przemysłowego, publikują raporty ze swoich śledztw i lobbują na rzecz lepszej ochrony zwierząt hodowlanych. Stowarzyszenie realizuje i realizowało kampanie na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futra, wycofania ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego, zniesienia transportu długodystansowego zwierząt czy zaprzestania okaleczania młodych prosiąt. Prowadzi też kampanie promujące dietę roślinną zarówno wśród firm, jak i konsumentów. W ramach projektu EA Funds Otwarte Klatki zostały uznane za jedną z najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie.

O PROJEKTANCIE

Łukasz Jemioł – projektant, twórca jednej z czołowych polskich marek modowych, który od niemal 15 lat ubiera przedstawicieli świata mody, show-biznesu i mediów. Posiada wierne grono zarówno klientek, jak i klientów. Od wielu lat współpracuje z Małgorzatą Kożuchowską, Małgorzatą Sochą, Małgorzatą Rozenek-Majdan, Agnieszką Woźniak-Starak czy Jolantą Kwaśniewską. Zdobywca licznych nagród, m.in. prestiżowej Złotej Nitki oraz Nagrody Oskara Mody. Jeden z najlepiej ubranych Polaków, doceniony statuetką Najbardziej Stylowego Mężczyzny wg. magazynu ELLE. W swoich kolekcjach odważnie łączy różne style. Jego projekty to zarówno romantyczne i zwiewne kreacje, nowoczesne i minimalistyczne formy, jak i odważne, kobiece kroje. Wykonywane są z największą precyzją i dbałością o szczegóły, a używane tkaniny są sprowadzane z najlepszych fabryk z Włoch, Francji czy Hiszpanii.

Materiały prasowe