„Mamy czas dla mamy”, czyli warsztaty dla mam, które po przerwie wracają do pracy

W piątek 19 listopada 2021 odbyło się ostatnie moje spotkanie szkoleniowo- warsztatowe w ramach „MAMY CZAS DLA MAMY”, które zorganizowała Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie.

Program ten obejmował młode mamy, które są na macierzyńskim, wychowawczym lub mają pod opieką małe dzieci, a które chcą i zamierzają wrócić do pracy. Wychowując i opiekując się małymi dziećmi, to wspaniały czas dla rodziców, zwłaszcza dla mam. Patrzymy i podziwiamy swoje małe skarby jak rosną, stawiają pierwsze kroczki, jak uczą się jeść i przytulamy kiedy płaczą. To czas, kiedy z małym dzieckiem spędzamy bardzo dużo czasu. Nadchodzi jednak moment, kiedy nasze ukochane maleństwa możemy oddać pod opiekę Pań w przedszkolu, wtedy możemy pomyśleć o powrocie do pracy. Niestety nie zawsze możemy wrócić na poprzednie stanowisko, jesteśmy zmuszone poszukać sobie nowej pracy, wtedy zaczynają się przysłowiowe „schody”, czyli nasze wewnętrzne rozterki.

Miejsko Gminna Biblioteka w Skaryszewie zorganizowała projekt pod nazwą „MAMY CZAS DLA MAMY”.

To cykl różnych szkoleń i warsztatów, które mają na celu pokazać i nauczyć jak wprowadzić zmiany w życie prywatne i przyszłe zawodowe. Panie miały zajęcia z fachowcami z kilku dziedzin zawodowych. W Skaryszewie odbyły się spotkania z couchem, dietetykiem, informatykiem, kosmetyczką, psychologiem, radcą prawnym i stylistką.

WARSZTATY ZE STYLISTKĄ

Na moich warsztatach Panie dowiedziały się o znaczeniu kolorów, które podkreślają urodę i których należy unikać, rozmawiałyśmy na temat dress code, czyli o kodeksie ubierania się do pracy. Mamy dowiedziały się jakie są rodzaje sylwetek, w szczególności skupiałyśmy się na walorach i ich podkreśleniu, jeśli natomiast Panie uważały, że mają jakieś mankamenty omawiałyśmy, jak je tuszować. Mamy zamierzają wrócić do pracy, więc dowiedziały się jak powinien wyglądać strój na rozmowę kwalifikacyjną oraz jak należy się zachować podczas spotkania. Co mówią nasze gesty i gesty pracodawcy, które są ważne, a których się należy wystrzegać. Na koniec była nauka chodzenia w szpilkach. Było mnóstwo uśmiechu i pełno pozytywnej energii.

W sumie Panie miały 10 godzin warsztatów.

Tekst Fashion & Style Emilia Wróbel

Zdjęcia pochodzą ze strony: Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie https://www.facebook.com/bibliotekaskaryszew