MILENA SADOWSKA W SUKNIACH PAPROCKI& BRZOZOWSKI NA WYBORACH MISS WORLD 2019

Milena Sadowska, Miss Polonia 2018 będzie reprezentowała nasz kraj w najbardziej prestiżowym, międzynarodowym konkursie piękności na świecie – Miss World 2019!

Gala finałowa wydarzenia odbędzie się 14 grudnia w Londynie. W wyborach weźmie udział ponad 120 kandydatek z całego globu! Aktualnie trwają ostatnie przygotowania do wyjazdu na trzytygodniowe zgrupowanie. 


Nasza piękna reprezentantka zaprezentuje się na finale wyborów Miss Świata w sukniach projektu duetu Paprocki & Brzozowski. Projektanci przygotowali kilka sukni wieczorowych i koktajlowych specjalnie na to wydarzenie i z myślą o Miss Polonia. 


W konkurencji strojów narodowych Milena Sadowska zaprezentuje się w tradycyjnym, ludowym stroju krakowskim. Została przygotowana także choreografia tańca regionalnego na wybory Miss World, którym także będzie krakowiak. 


Milena Sadowska w listopadzie 2018 została wybrana 40. w historii Miss Polonia. Ma 20 lat i pochodzi z Babic w woj. małopolskim. Jest studentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Marzy o pracy w telewizji. Przez ostatnie kilka miesięcy realizowała projekt charytatywny „Piękna z przesłaniem” na rzecz Omenaa Foundation. W sierpniu br. udała się z misją humanitarną do Ghany, a w październiku wraz z Biurem Miss Polonia zorganizowała bal charytatywny na rzecz budowy szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. W ramach aukcji charytatywnej udało się zebrać blisko 200 tysięcy złotych na ten cel. Projekt „Piękna z przesłaniem” zostanie zaprezentowany przez Milenę na zbliżających się wyborach Miss Świata. 


Czy Milena Sadowska pójdzie w ślady Anety Kręglickiej, Miss Polonia 1989, która 30 lat temu wygrała jako pierwsza i jedyna dotychczas Polka wybory Miss World?

Trzymamy mocno kciuki!


fot. Mateusz Jagielski / Miss Polonia

Materiały prasowe