MISS WORLD I MISS POLONIA RAZEM DLA OMENAA FOUNDATION

19 października w Hotelu Narvil Conference & Spa odbył się Wielki Bal Charytatywny „Piękna z Przesłaniem” zorganizowany przez biuro konkursu MISS POLONIA, Hotel Narvil oraz fundację OMENAA FOUNDATION.

Specjalnie na to wyjątkowe wydarzenie przybyła aktualnie panująca MISS WORLD Vanessa Ponce de Leon z Meksyku. W takcie balu odbyła się aukcja charytatywna, w ramach której zebrano blisko 200 000 złotych. Środki te zostały przekazane na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie, którą realizuje fundacja Omeny Mensah.

Wielki Bal Charytatywny „Piękna z przesłaniem” zorganizowany został z inicjatywy biura MISS POLONIA, najstarszego i najważniejszego konkursu  piękności w Polsce, który w tym roku obchodzi 90-lecie istnienia oraz fundacji Omeny Mensah. Głównym celem tego wydarzenia było zebranie jak najwięcej środków na budowę szkoły dla dzieci ulicy z ośrodka „Don Bosco” w Temie w Ghanie. Szkołę od blisko dwóch lat buduje Omenaa Foundation.

Dlaczego szkoła w Ghanie?

W Ghanie dzieci pochodzące z biednych rodzin właśnie na ulicy szukają jedzenia i pracy. Niejednokrotnie zdarza się, że już kilkulatkowie zamiast chodzić do szkoły, na którą nie stać ich rodziny, niemalże niewolniczo pracują na plantacjach, czy przy połowie ryb, w zamian za swoją pracę otrzymując jedynie posiłek. Opiekunowie „Don Bosco” wyszukują takie dzieci, dają im schronienie i regularny posiłek. Dążeniem ośrodka jest także edukacja podopiecznych, tak aby mogły zdobyć wykształcenie, a tym samym w dorosłym życiu mieć dobrą pracę i szansę na rozwój. W ośrodku przebywa od 50 do 200 podopiecznych w wieku od 4 do 18 lat. Większość z nich dopiero tutaj rozpoczyna swoją edukację od nauki czytania i pisania. Aktualnie dzieci uczą się w prowizorycznych pomieszczeniach ośrodka, gdzie na co dzień śpią, jedzą i spędzają pozostały czas. Brakuje im prawdziwej szkoły. Dlatego właśnie Omenaa Mensah, gdy kilka lat temu trafiła do ośrodka i poznała losy dzieci zdecydowała, że zrobi wszystko, żeby zbudować dla nich szkołę. Kamień węgielny pod budowę wmurowano w kwietniu 2017 roku.

Współpraca Omenaa Foundation z MISS POLONIA

Omenaa swoją inicjatywą zaraziła m.in. organizatorów konkursu MISS POLONIA. W ramach współpracy aktualnie panująca najpiękniejsza Polka, Milena Sadowska pojechała do Ghany, gdzie poznała podopiecznych fundacji, ale także realia życia dzieci ulicy w Ghanie, co jeszcze bardziej zmobilizowało ją do pracy przy nagłaśnianiu tego projektu. Dzięki MISS POLONIA do Polski przyjechała MISS WORLD Vanessa Ponce de Leon z Meksyku, która wzięła udział w balu, ale także w sesji zdjęciowej do akcji charytatywnej „Każda koszula pomaga” organizowanej przez Omenę wspólnie ze start-upem James Button, a wspieranej przy tej edycji przez markę E.Wedel. „To dla mnie wielki zaszczyt, że naszą budowę szkoły w Temie wsparła MISS ŚWIATA. Vanessa będąc w Ghanie odwiedziła nasz ośrodek, poznała nasze dzieciaki, więc doskonale wie na co zbieramy fundusze.” – mówi Omenaa

W takcie balu odbyła się aukcja charytatywna, na której licytowano przedmioty podarowane przez artystów, sportowców, gwiazdy, prywatnych darczyńców i partnerów fundacji. Do wylicytowania były m.in. koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem, trening z Rafałem Sonikiem, obrazy Joanny Sarapaty i Laury Wasilewskiej, naszyjnik z Prasiolitem, zegarek marki EPOS SWITZERLAND, warsztaty cukiernicze E.Wedel, kreacja MISS POLONIA z wyborów MISS WORLD 2018, suknie Lidii Kality i TOMAOTOMO, a dla fanów motoryzacji trening najmocniejszymi modelami AMG po torze. W aukcji zebrano blisko 200 000 zł.

„Bal „Piękna z przesłaniem” jest zwieńczeniem naszej dotychczasowej współpracy z Omenaa Foundation i na pewno nie jest to ostatni nasz wspólny projekt.” – mówi Igor Włodarczyk, PR Manager MISS POLONIA i dodaje – „Sukces balu pokazał, że warto organizować takie wydarzenia, bo jest wiele osób z otwartymi sercami, którzy chcą pomagać.” Co ważne wspólne działania charytatywne MISS POLONIA i Omenaa Foundation zostaną zaprezentowane na arenie międzynarodowej przez MISS POLONIA 2018, Milenę Sadowską w trakcie wyborów MISS WORLD 2019, które odbędą się 14 grudnia w Londynie, dzięki temu o  inicjatywie dowie się cały świat.  

Materiały prasowe