MODA SPOTYKA SIĘ Z MUZYKĄ. SPEKTAKULARNY POKAZ NAJNOWSZEJ KOLEKCJI MACIEJA ZIENIA – „THE BEATLES”

MODA SPOTYKA SIĘ Z MUZYKĄ. SPEKTAKULARNY POKAZ NAJNOWSZEJ KOLEKCJI MACIEJA ZIENIA – „THE BEATLES”

26 października 2018 r. w industrialnej przestrzeni obiektu Mińska 65 odbył się spektakularny pokaz najnowszej kolekcji jednego  z najlepszych polskich projektantów, Macieja Zienia, zatytułowanej „The Beatles”. Na wybiegu zaprezentowano 57 sylwetek na sezon wiosna/lato 2019, których inspiracją był kultowy brytyjski zespół tworzący w latach 60. i 70. XX wieku. Ubrania stanowiły  zaskakującą interpretację tamtych czasów i idealnie łączyły światy mody i muzyki.

Inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji był kultowy zespół The Beatles.   Maciej Zień połączył charakterystyczny styl muzyków i trendy panujące w czasach świetności bandu, w latach 60. i 70. XX wieku, z nowoczesnymi rozwiązaniami   i elementami street style’u. Różnorodność barw, szlachetne tkaniny i ręcznie tkane wzory to tylko niektóre elementy wykorzystane w kolekcji „The Beatles”.  Dominują w niej charakterystyczne dla projektanta sukienki koktajlowe  i wieczorowe. W kolekcji nie zabrakło jednak takich elementów jak dzwony, golfy  i szerokie rękawy oraz interpretacji garnituru smokingowego, znaku  rozpoznawczego zespołu.

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑

Zaprezentowana kolekcja to przede wszystkim szlachetne tkaniny, takie jak muślin czy jedwab. Wśród sylwetek dominują koronki, które wykorzystane zostały  również jako zmysłowe detale oraz plisy charakterystyczne dla lat 70. i printy,  takie jak wzór monstery czy krokodyla. Zaskakującym elementem kolekcji  są pióra, które stanowią interpretację modnych w tamtych czasach futer.

Projektant wykorzystał ręcznie naszywane kwiatowe aplikacje, wstążki, koraliki, kamienie i kryształy Swarovskiego, co nadało niepowtarzalnego charakteru  każdemu z projektów.

Nowa kolekcja zachwyca swoją kolorystyką. Projektant przedstawił dwa główne trendy wśród barw na sezon wiosna/lato 2019: baby blue i pistacjowy. Dodatkowo wyróżnić można beż, róż oraz czerń i biel – ulubione kolory Beatles’ów. Sylwetki   z pokazu dopełniały akcesoria: buty Baldowski z kolekcji zaprojektowanej przez Macieja Zienia oraz biżuteria ZoZo Design.

Pokazowi kolekcji „The Beatles” towarzyszyła wyjątkowa oprawa. Nastrojowa   muzyka, specjalna scenografia i odpowiednio dobrana gra świateł sprawiły,  że wszyscy zaproszeni goście mogli przeżyć podróż do szalonych lat 60. i 70.  i poczuć się jak na koncercie tych brytyjskich gwiazd rocka.

W przestrzeni wydarzenia zaprezentowano wielkoformatowe gresy od Ceramiki Tubądzin – głównego partnera pokazu. Wyeksponowane kolekcje idealnie  komponowały się z estetyką lat 60., która zainspirowała projektanta.          Monochromatyczne barwy i wyrafinowane zdobienia, które charakteryzują najnowszą kreację płyt Macieja Zienia, znakomicie korespondowały ze stylem czwórki  z Liverpoolu. Wybrany przez artystę wzór Specchio Carrara zachwyca wyjątkowo delikatną w dotyku satynową powierzchnią, a gres Amber Vein jest nieszablonowym połączeniem eleganckiej czerni z bursztynowymi żyłami. Pokaz był również uhonorowaniem dekady wspólnych działań projektanta z Grupą Tubądzin.

Pokaz stylizował Mateusz Opaciński, natomiast za wyjątkową choreografię   odpowiadał światowej sławy choreograf Waldek Szymkowiak. Make up wykonał    salon Mokotowska Make up Academy, a o fryzury zadbała firma Kemon.

Sponsorami pokazu były firmy: Tubądzin, Jaguar, Team Group, Land Rover,  Cisowianka Perlage, ZoZo Design, Kochański, Zięba & partners, Kemon, Baziółka, Baldowski, Into Beauty, Backstage4rent, Milagro, V=Carlo Rossi, ST Benedict oraz Żóbrówka Czarna.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Elle, Gala oraz Lamode.info.

Maciej Zień – twórca marki kojarzonej z luksusem, elegancją i perfekcyjnym  wykonaniem. Na rynku od 18 lat, zdobył uznanie wśród przedstawicieli branży mody, show-biznesu oraz grona wiernych klientek. Odbierał nagrody m. in. jako  finalista prestiżowych konkursów dla projektantów mody Złota Nitka i Złoty Wieszak oraz laureat Belvedere International Achievement Award. Pierwszy  projektant mody, który wystawił swoje prace w Muzeum Narodowym z okazji 10-lecia twórczości. W styczniu 2010 otrzymał tytuł projektanta z klasą podczas gali Doskonałość Mody Magazynu Twój Styl. W tym samym roku znalazł się na liście najbardziej wpływowych mężczyzn magazynu Gentleman. Jego premierowe  kolekcje pokazywane są w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Warszawy                   i szeroko komentowane przez ogólnokrajowe media. W 2013 roku marka Zień została wyróżniona przez organizację Superbrands jako najsilniejsza marka odzieżowa w Polsce.

zdjęcia: Filip Okopny/ Fashion Images

Materiały prasowe

WARTO PRZECZYTAĆ!!!

Reklama. Przejdź do sklepu↓

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓