MODOWE DEBIUTY 2016
MODOWE DEBIUTY 2016
W piątek 15.04.2016 Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” przy ulicy Kopernika 1 w Radomiu gościła studentów Katedry Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycz
Przez 3,5 roku studenci zdobywali wiedzę i umiejętności aby na koniec zaprezentować i pokazać Państwu kolekcje obuwia oraz odzieży damskiej i męskiej. Czy się obronili…? Dla mnie zdali wszyscy!
Modowe Debiuty 2016 poprowadził przeuroczy Ireneusz Wąsik wraz z Dominiką Szwaczką, którzy jako prowadzący również zdali egzaminy. Podczas imprezy czas umilał nam pięknie śpiewając Sergiusz Cyngot. Aktor i wokalista działający przy Resursie w Radomiu.
Galę rozpoczął pokaz kolekcji ubioru dr hab. Hanny Wojdały- Markowskiej prof. nadzwyczajnego Uniwersytetu Humanistycznego w Radomiu, prowadzącej Pracownię Projektowania Ubioru na kierunku I i II stopnia. Kolekcja nosiła nazwę „EXPERIMENTS” i jak sama nazwa wskazuje, Pani profesor poszukiwała i nadal poszukuje nowych rozwiązań w modzie.
- Jako pierwsza ze studentów swoją kolekcję „Custom Shape” na sezon jesień- zima 2016/17 zaprezentowała Klaudia Barabasz. Klaudia pokazła kolekcję damską i męską inspirowaną architekturą mistrza dekonstruktywizmu Franka Gehry’ego. Źródłem inspiracji zaprojektowanych modeli był nieregularny kształt oraz nietypowa budowa budowli.
2. Kolekcja Edyty Fajkiel – to kolekcja obuwia damskiego inspirowanego potrawą sushi, czyli o tym jak jedzenie wpływa na wyobraźnię i kreację twórczą.
3. Nela Szczęsna pokazała kolekcję inspirowaną twórczością Jacksona Pollocka i Hansa Hartunga. Ubrania zostały ufarbowane przez Nelę własnoręcznie, które ukazują niepowtarzalny i oryginalny motyw.
4. Olga Markiewicz– „Wesołe miasteczko” to motyw przewodni kolekcji na sezon wiosna- lato 2016. Poszczególne modele obuwia były inspirowane różnymi urządzeniami parków rozrywki. To modele obuwia dla Pań, które lubią bawić się modą. Bardzo fajna kolekcja.
5. Pamela Mączyńska. „Współczesny wojownik” to kolekcja obuwia oparta na legendarnych butach marki „Dr Martens”. Motywem przewodnim przy tworzeniu obuwia była Japonia, głównym elementem zaś była zbroja samurajska.
6. Monika Wąsik zaprezentowała kolekcję ubiorów damskich inspirowaną impresjonizmem. Są to zestawy ubrań dla Pań ceniących sobie elegancję i wygodę, które swobodnie mogą być noszone dziennie jak i wieczorowo.
7. Aleksandra Strzelec „Współczesna hipiska”. Projektantka przy tworzeniu obuwia zainspirowała się szalonymi latami 60- tymi XX wieku, a w szczególności kulturą hipisowską, której hasło „flower- power” stało się głównym motywem kolekcji.
8. Barbara Sarnowicz „Cielesna bliskość”. Projekt obuwia damskiego inspirowany finezyjnymi konstrukcjami i stylem bielizny damskiej. To buty dla współczesnej i wyzwolonej kobiety.
9. Perełka na koniec 🙂 Pokazy zamknął projektant Przemysław Zieliński kolekcją „Sinful Goddess”. Gotyk był inspiracją przy tworzeniu pięknej, zmysłowej i zarazem tajemniczej kolekcji. Przemek inspirował się architekturą i witrażami gotyku.
Wszyscy projektanci 🙂
Piękne kolekcje. Pokazów mody w Radomiu powinno być znacznie więcej.