MOJA PRACA NA BACKSTAGU- RADOM FASHION SHOW 2023

Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria już są organizatorami konkursu dla młodych projektantów Radom Fashion Show. W tym roku odbyła się już 11 edycja a ja mam zaszczyt i przyjemność współpracować z nimi od 8 lat. Trochę Wam opowiem, jak wygląda moja praca na backstagu, bo tym właśnie się zajmuję od kilku lat.

Na Radom Fashion Show miałam niesamowitą przyjemność pełnić rolę kierownika backstage’u. Cały ten wyjątkowy dzień był dla mnie niezapomnianym doświadczeniem, pełnym stresu, emocji i oczywiście wspaniałych momentów.

Pani Dyrektor Łaźni Pani Beacie Drozdowskiej pragnę podziękować za te lata współpracy i zaufania, że wierzy we mnie, że jak zawsze dam radę. Czekam z niecierpliwością na kolejny wspaniały i widowiskowy Radom Fashion Show 2024.

Moim głównym zadaniem było zapewnienie, aby projektanci mieli modelki do dyspozycji na czas. Musiałam zadbać o to, aby każdy z uczestniczących w konkursie Radom Fashion Show projektantów miał możliwość przymierzenia swoich kreacji na modelkach oraz ustalić listę wyjść modeli i modelek. To było niezwykle ważne, ponieważ każdy z nich chciał zaprezentować swoje dzieło w jak najlepszym świetle.

Na temat wszystkich pokazów możecie przeczytać pod linkiem: https://fashionstyle.blog/2023/09/01/radom-fashion-show-2023/

Współpracując z choreografem pokazów Michałem Ankiewiczem (Miczi Puma) dbałam o kolejność wyjść modelek u danego projektanta, wszystko było rozpisane na poszczególnych dużych kartach, aby nie było pomyłek. Pomysłowość i kreatywność sceniczna Michała nie zna granic!!! =D

O makijaże zadbała Sylwia Wrochna oraz Kuba Domański a o fryzury Oksana Ciumaszko, tu akurat dopingowałam i sprawdzam, czy wszystkie modelki i modeli byli pomalowani i uczesani na czas. To było niezwykle istotne, ponieważ wszystkie pokazy musiały być spójne i estetyczne. Musiałam zapewnić, żeby wszystko odbywało się w odpowiednim tempie, aby nie było żadnych opóźnień.

Nie ukrywam, że było to ogromne wyzwanie. Musiałam być cały czas skoncentrowana i gotowa na wszelkie niespodzianki. Czasami czułam, że czas goni, ale dzięki mojej determinacji i organizacyjnym umiejętnościom udało mi się wszystko zrealizować zgodnie z planem.

Choć były momenty, kiedy czułam ogromną presję i stres, to były one równocześnie dowodem na to, jak ważną rolę pełniłam. Byłam odpowiedzialna za cały backstage i to było niezwykle satysfakcjonujące. Wiedziałam, że moja praca ma ogromne znaczenie dla sukcesu całego wydarzenia.

Podczas Radom Fashion Show było 10 pokazów konkursowych, 11 pokaz z nagrodą publiczności oraz 2 gościnne, marki BezAle oraz Vanilla Sposa (suknie ślubne). W sumie było 13 pokazów mody i musiałam w ciągu kilku godzin dopołudniowych zrobić wszystkie przymiarki aby w późniejszych godzinach choreograf mógł zrobić próby chodzenia na wybiegu oraz wizażyści i fryzjerzy zrobić odpowiednie makijaże i fryzury. Czas gonił bardzo szybko a wielki finał miał się odbyć o godzinie 21.00 wieczorem i wszystko musiało być przygotowane jak „z szwajcarskim zegarku” . Udało się, choć było kilka niezapowiedzianych „niespodzianek” 😉

Po zakończeniu Radom Fashion Show czułam ogromną ulgę i dumę. Było to dla mnie nie tylko wyzwanie, ale również ogromna przyjemność. Dzięki temu doświadczeniu zdobyłam nowe umiejętności, nauczyłam się radzić sobie w stresujących sytuacjach i przede wszystkim poznałam fantastycznych ludzi.

Wydarzenie jak co roku poprowadził Mateusz Szymkowiak.

Bardzo dziękuję za pomoc na backstagu Marzennie Annie Walczak – Fashion Dreams

Za modelki i modeli w tym roku odpowiadała Kinga Wcisło- dziękuję Wam za profesjonalizm!!!

Muszę stwierdzić, że praca z taką ekipą profesjonalistów to dla mnie wielka przyjemność i satysfakcja. Spełnienie marzeń zawodowych oraz możliwość rozwoju na wielu etapach koordynacji tak dużego przedsięwzięcia. =D

Nie mogę się doczekać kolejnej okazji do pracy przy takim wydarzeniu. Bycie kierownikiem backstage’u na Radom Fashion Show było dla mnie niezapomnianym przeżyciem i dowodem na to, że jestem w stanie sprostać każdemu wyzwaniu.

Zdjęcia pochodzą z prywatnego archiwum Michała Ankiewicza oraz mojego. Dziękuję również Łaźni za zdjęcia a backstagu.

DZIĘKUJĘ 🙂

Autor Fashion & Style Emilia Wróbel