„NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA” SPOTKANIE I WARSZTATY ZE STYLIZACJI

W sobotnie popołudnie 25.01.2020, miałam okazję poprowadzić wyjątkowe warsztaty ze stylizacji i kreowania wizerunku. Spotkanie dla Pań odbyło się w Kawiarence przy Kościele p.w. M.B. Królowej Apostołów w Radomiu, ul. Młodzianowska 121. Spotkanie zorganizowała Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea Radom, warsztaty rozpoczęliśmy modlitwą.

A dlaczego wyjątkowe spotkanie… ponieważ pierwszy raz takie szkolenie prowadziłam w Kościele. Temat też w moim mniemaniu wcale nie był łatwy „Nie szata zdobi człowieka”, tym bardziej, że ja jako stylistka właśnie uczę, że ubiór jest bardzo ważny w naszym życiu codziennym. Nie tylko szata chroni nas przed warunkami atmosferycznymi, jakim jest słońce, wiatr czy deszcz, ale również strój ma znaczenie, kiedy idziemy do pracy, na spacer i na imprezę. Chciałam na tym szkoleniu podejść do tematu bardziej psychologicznie, aby Panie wiedziały jakie kolory wpływają na nasze samopoczucie i samoocenę, jakie kolory dodają nam energii, a jakie ją zabierają. Chciałam, aby Panie wiedziały, że nasz strój jest tylko dopełnieniem i przedłużeniem naszej osobowości oraz pokazuje również nasze cechy charakteru. Nie musimy głośno krzyczeć światu, ze jesteśmy romantyczne, wystarczy odpowiednio się ubrać, np. w kolorową, koronkową lub kwiecistą sukienkę i od razu widać co lubimy i jakie jesteśmy. Fasony ubrań, które nosimy również jest istotny, znając proporcje sylwetki, możemy ją bardziej podkreślić i wyeksponować nasze atuty. Jeśli jednak jakieś mankamenty mamy i coś nam się nie podoba, wtedy możemy je zatuszować w dyskretny sposób, są to tak zwane „triki stylisty”. Na koniec, aby wszystko ze sobą dobrze grało i współgrało musi być odpowiednia bielizna. I tutaj nie obyło się bez śmiechu Pań, kiedy jedną z uczestniczek spotkania poprosiłam na środek, aby pokazała, jak należy prawidłowo zakładać biustonosz.

Moje wystąpienie trwało 40 minut, czyli szybki modowy skrót w tak zwanej „pigułce”. Nie udało mi się wszystkiego opowiedzieć o modzie i trendach, ale mam nadzieję, że zaszczepiłam choć odrobinę w Paniach, modowego ducha. Moda może być fajna i można się ją bawić na różne sposoby, w końca każda z nas chce wyglądać pięknie i wyjątkowo.

Chciałam podziękować dwóm uroczym Paniom za zaproszenie Pani Ewie i Pani Teresie. Dziękuję również uczestniczkom spotkania, że przyszły i z wielkim zainteresowaniem chciały wysłuchać, to co miałam w swoim szkoleniu do zaoferowania, czyli moją wiedzę i pasję do mody.

Na szkolenie Panie przyniosły swoje ubrania, na koniec można było przymierzyć i wziąć je do domu. Teraz jest to bardzo w trendach, daje się ubraniom używanym „nowe życie”. Przygotowałam z nich 5 stylizacji, które wykorzystałam podczas szkolenia. Dzięki takiej właśnie wymianie ubrań nie musimy kupować nowych, a nadal możemy fajnie i stylowo wyglądać. Super pomysł i inicjatywa.

Autor tekstu i zdjęć Emilia Wróbel Fashion& Style